معاون وزیر جهاد کشاورزی از احتمال تغییر قیمت محصولات پروتئینی در جلسه فردا - دوشنبه - ستاد تنظیم بازار خبرداد و گفت: با توجه به تغییر شرایط تولید در پی افزایش نرخ ارز برای واردات نهاده‌های دام و طیور، مرغداران و دامداران امروز - یکشنبه - طی جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی دغدغه‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهارکرد: امروز مرغداران و دامداران جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی داشتند تا درباره مباحث مرتبط با تولید و چگونگی ادامه تولید در شرایطی که ارز مرجع از واردات نهاده‌های تولید حذف شده‌ است، صحبت کنند.

درخواست برای تخصیص ارز مبادله‌ای به علوفه‌های وارداتی

وی افزود: در این جلسه مباحث کارشناسی مطرح شد و یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان این بود که وزیر جهاد کشاورزی تعاملات مناسبی با دولت برقرار کند تا ارز مبادله‌ای مورد نیاز برای ترخیص علوفه‌هایی که وارد بندر شده‌اند، اختصاص یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: از اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی خواسته شد که در راستای افزایش بهره‌وری تولید حرکت کنند تا قیمت تمام شده محصولات کشاورزی تا حد امکان کنترل شود.

به گفته رکنی دامداران و مرغداران خواستار پیگیری وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکلات خاص خود بودند و وزیر نیز نسبت به پیگیری و حل این مشکلات از طریق دولت قول مساعد داده است.

وی اظهارکرد: با توجه به شرایط جدیدی که ناشی از حذف ارز مرجع برای تولید محصولات دام و طیور به وجود آمده است، ممکن است قیمت این محصولات در جلسه فردا - دوشنبه - ستاد تنظیم بازار مورد بازنگری قرار گیرد و قیمت‌های جدید تعیین و اعلام شود.

کد خبر 25434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =