سخنگوی ستاد تنظیم بازار از برنامه‌ریزی برای توزیع برنج، مرغ و شکر مورد نیاز هیئت های مذهبی در ایام محرم و صفر خبر داد و گفت: کارگروهی برای تنظیم بازار قیمت مرغ و تخم مرغ با ارز مبادله ای تشکیل شده است.

 علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص دستور جلسه فردای ستاد تنظیم بازار گفت: در جلسه فردای ستاد تنظیم بازار در خصوص برنامه‌های ماه محرم و صفر، پیگیری اعتبارات مورد نیاز تنظیم بازار و همچنین تسهیلات مورد نیاز مباشرین ذخیره‌سازی میوه و مرکبات در ایام پایانی سال تصمیم‌گیری می‌شود.

 تشکیل کارگروهی برای تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت 6500 تومان برای هر کیلوگرم مرغ گرم در شهر تهران منطقی است ،گفت: کارگروهی متشکل از نماینده وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت و اتحادیه مرغداران تشکیل شده است تا قیمت تمام شده مرغ با نهاده با ارز مبادله‌ای محاسبه شده و در جلسه فردای تنظیم بازار اعلام شود.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار در پاسخ به این سؤال که قیمت تخم‌مرغ هنوز به حالت متعادل بازنگشته است، گفت: این کارگروه در خصوص تخم‌مرغ هم تصمیم‌گیری می‌کند.

 قیمت مرغ منطقی است

وی افزود: به نظر من قیمت مرغ گرم 6500 تومان در هر کیلوگرم در شهر تهران منطقی است و برای تخم‌مرغ نیز کف حمایت تولیدی در حال حاضر تأمین می‌شود.

پورکاوه گفت: هر کیلوگرم تخم‌مرغ در درب مرغداری بین 3700 تا 3800 تومان است که با 10 تا 15 درصد هزینه‌های جانبی باید به دست مصرف‌کننده برسد.

 توزیع برنج، مرغ و شکر در ایام محرم و صفر

سخنگوی ستاد تنظیم بازار در خصوص سیاست تنظیم بازار در ماه‌های محرم و صفر گفت: طبق سال های گذشته کالاهای اساسی مورد نظر هیئت‌های مذهبی در اختیار استانها قرار می‌گیرد و استانها مختار هستند که این کالاها را در مراکز توزیع و یا به هیئت‌های مذهبی تحویل دهند تا افزایش تقاضا در این ایام کنترل شود.

 قیمت روغن از این ارزانتر نمی‌شود

وی در واکنش به این سؤال که چه کالاهایی برای ایام ماه محرم و صفر توزیع می‌شود گفت: طبق سال گذشته برنج، مرغ و شکر در برنامه توزیع وجود دارد.

وی افزود: قیمت روغن هم در حال حاضر در سراسر کشور به کف رسیده و از این ارزان‌تر نمی‌شود.

کد خبر 25436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =