با گذشت دو هفته از ارایه سبد کالای حمایتی دولت، اکنون تب دریافت این سبد در فروشگاه‌های منتخب فروکش و همین امر، دولت را آماده ارایه سبد دوم در نیمه اول اسفندماه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، درست دو هفته قبل دولت ارایه اولین سبد کالای حمایتی خود به مردم را آغاز و هم اکنون با گذشت این مدت، تب دریافت سبد کالا در فروشگاه‌های منتخب فروکش کرده است و هم اکنون صف برای دریافت این سبد در کمتر فروشگاهی به چشم می خورد.

به گفته مسئولان توزیع این سبد کالا، شهروندان هم اکنون با مراجعه به فروشگاه‌های منتخب در کمتر از ده دقیقه می توانند سبد کالایی خود را دریافت کرده و همین خلوتی نیز باعث خدمت رسانی بهتر به مراجعه کنندگان شده است.

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر گفت: هم اکنون کار توزیع سبد کالایی ادامه دارد و با توجه به اینکه هنوز برخی از سرپرستان خانوار که حساب دریافت یارانه نقدی آنها متصل به کارت نبود، موفق به دریافت کارت نشده اند، کار توزیع ادامه خواهد داشت و کالاها نیز به صورت مکفی تامین شده است.

وی با بیان اینکه بنا به وعده دولت، اگر نیاز باشد زمان توزیع سبد کالایی را تا پایان سال جاری ادامه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: احتمالا قبل از پایان سال، همه مشمولان سبد کالای خود را دریافت خواهند کرد، چراکه کارها روتین شده و مشکلی وجود ندارد.

به گفته این مقام مسئول، تاکنون 7 میلیون سرپرست خانوار سبد کالای مرحله اول خود را دریافت کرده اند و مابقی نیز به تدریج این سبد حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در نیمه اول اسفندماه، توزیع سبد دوم را نیز آغاز خواهیم کرد و تاکنون تمامی کالاها نیز تامین شده است. البته این به معنای توزیع سبد از روز اول اسفندماه نیست بلکه مطابق با وعده، کار توزیع در نیمه اول ماه آتی آغاز خواهد شد.

گزارش‌های میدانی مهر از فروشگاه‌های سطح شهر نیز حکایت از این دارد که مراجعه کنندگان به فروشگاه‌ها بابت دریافت سبد کالا، نسبت به روزهای ابتدایی اجرای این طرح بسیار بسیار کمتر شده است و بیشتر مشمولان سبد کالایی خود را دریافت کرده اند.

یکی از متصدیان توزیع سبد کالا در فروشگاه شهروند در گفتگو با مهر می گوید: هم اکنون صف چندانی برای دریافت سبد کالا وجود ندارد و مردم با مراجعه به فروشگاه در کمترین زمان سبد خود را دریافت می کنند.

وی می افزاید: حتی در برخی ساعات روز مراجعه کننده وجود ندارد و معمولا بیشتر مراجعات در ساعات اولیه روز صورت می گیرد.

به گفته این متصدی، دولت کار توزیع اقلام مرحله دوم را نیز آغاز خواهد کرد و مطابق با اعلام قبلی، قرار است در نیمه اول اسفندماه توزیع سبد دوم آغاز شود.

به گزارش مهر، سبد کالای حمایتی دولت قرار است در سال جاری در دو مرحله توزیع شود که مرحله اول آن، از یکشنبه 13 بهمن ماه آغاز شده است. این سبد کالایی در مرحله اول شامل ده کیلوگرم برنج هندی، 2 عدد مرغ به میزان 4 کیلوگرم، دو بسته 400 گرمی پنیر، یک شانه تخم مرغ و دو بطری 900 گرمی روغن مایع بوده است.

 

کد خبر 27569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =