۰ نفر
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: کلزا بالای 40 درصد روغن دارد و روغن آن از تمامی روغن ها به استثنای کنجد و کتان بهتر است. همچنین حاصلخیزکننده و پایدارکننده خاک است و هر محصولی که پس از آن کشت شود تا 22 درصد افزایش تولید خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا در آذربایجان‌شرقی، عباس کشاورز در بازدید از مزارع کلزای شهرستان اسکو اظهار کرد: کاشت کلزا به لحاظ تامین و تولید روغن و همچنین بخاطر نیاز کم به آبیاری از محصولات اساسی در کشاورزی است. کلزا یک محصول کاملاً اقتصادی است که در صورت معرفی صحیح، می‌تواند جایگاه خوبی در بین کشاورزان به دست آورد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل خشکسالی های اخیر مجبور شده ایم الگوی کشت را عملیاتی کنیم، افزود: در این الگو، کشت محصولاتی همچون کلزا از نظر پایداری دارای اهمیت بسیاری است.

کشاورز، موضوع آب را از مسائل مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: با توجه به بحران جدی که در زمینه منابع آبی کشور به وجود آمده، تمهیدات متعددی برای مدیریت این وضعیت اندیشده و پروژه‌هایی نیز تعریف شده که در حال اجرا هستند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: آموزش کشاورزان یکی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه است، چرا که این امر باعث می‌شود مزارع قابل قبولی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پیشتاز در عرصه کشاورزی است، گفت: این استان طی این مدت برنامه‌ها و سیاست‌های مدنظر این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف را به خوبی انجام داده است.
کد خبر 3adabdc2849c4fa9a5c4d773857003da

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =