کشاورزی> عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلام  موضوع توزیع برنج آلوده و تاریخ گذشته بین مردم در صحن مجلس به دولت و وزارت جهاد کشاورزی تذکر داده می‌شود گفت: مسئولان وزارتخانه‌های کشاورزی و بهداشت در این ارتباط باید به مجلس پاسخ بدهند.


علی ایرانپور با اعلام این خبر در خصوص توزیع برنج‌های آلوده و تاریخ مصرف گذشته شرکت بازرگانی دولتی بین مردم، اظهار کرد: در خصوص تأمین سلامت مردم و تأمین امنیت غذایی و سلامت غذایی وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، بهداشت و صنعت دخیل هستند و باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه نقش وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و بهداشت در تحقق این امر پررنگ‌تر است، افزود: این موضوع به‌زودی در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مطرح می‌شود و مسئولان در این ارتباط باید به مجلس آمده و پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: در حالی که در کشور ما برنجی با کیفیت بالا تولید می‌کنیم سالانه شاهد واردات بیش از نیاز این محصول به کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاق‌ها ناشی از سوء تدبیرها است و باعث شده که علاوه بر واردات بیشتر از نیاز برنج  به کشور در مقاطعی، شاهد این باشیم که برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته بین مردم توزیع شود.

ایران‌پور تصریح کرد: واردات برنج بیشتر از اندازه باعث ماندن این محصول روی دست دولت شده و متأسفانه برنج تاریخ گذشته در مقاطعی بین مردم توزیع شده است.

وی گفت: این موضوع امروز در صحن علنی مجلس اعلام و به دولت و جهاد کشاورزی تذکر داده می‌شود.

گفتنی است، اسناد جدید دریافتی از توزیع و فروش چندین محموله برنج تاریخ مصرف گذشته و آلوده از انبارهای شرکت بازرگانی دولتی در سال جاری به‌ویژه در ایام محرم و صفر و عدم‌وصول بیش از 108 میلیارد تومان چکهای فروش نسیه برنج خبر می‌دهد.

منبع:تسنیم
کد خبر 8fba95eaffef48ab9b9361f3d41a9402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =