همزمان با بزرگداشت بیست و دومین دوره هفته کتاب، کتابخانه مجازی کشاورزی با عنوان "AREEO" با حضور محمود حجتی ، وزیر جهادکشاورزی،صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین وزارت جهاد کشاورزی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی رونمایی شد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان آن که با افتتاح این کتابخانه 95 درصد از نیازهای علمی محققان در بخش کشاورزی پاسخ داده می شود، گفت: از طریق این کتابخانه مجازی می توان با بیش از 200 ناشر معتبر دنیا ارتباط برقرار کرد.

اسکندر زند با بیان آنکه آموزش معمولا با کتاب شروع و نتیجه تحقیق هم معمولا به کتاب منتهی می شود، ادامه داد: تاکنون در بین 3 رکن کتاب یعنی آموزش و تحقیق بر روی آموزش و تحقیق سرمایه گذاری شده، ولی در زمینه کتاب به ویژه کتاب های علمی در کشور تاکنون کارها و سرمایه گذاری زیادی صورت نگرفته است.
معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: یکی از چالش های ما در وزارت جهاد کشاورزی که با آن مواجه بودیم، دسترسی به منابع علمی جدید بود که به همت مرکز اسناد و اطلاعات علمی سازمان کار بزرگی انجام شد و امروز در این مراسم کتابخانه مجازی کشاورزی افتتاح شد.
زند تصریح کرد: این کار که با حداقل هزینه انجام شده، قادر است 95 درصد نیازهای علمی محققین در بخش کشاورزی و سازمان را پاسخ دهد.
این کتابخانه مجازی در 6 پایگاه فهرستگان جامع کشاورزی، پایگاه اگریس ایران، پایگاه جامع مقالات فارسی، منابع دسترسی آزاد کشاورزی، سامانه جامع مدیریت نشریات و کتاب های الکترونیکی غیرفارسی کشاورزی برای استفاده محققان و پژوهشگران این بخش راه اندازی شده است.
همچنین از هفته آینده قرار است برای استفاده از این کتابخانه مجازی، آموزش های لازم در پنج منطقه کشور توسط مدرسین و محققان ارایه شود.
به گفته وی، مسوولیت دفتر تهیه اسناد سازمان تحقیقات کشاورزی به زارع که پیشتر در بخش گیاه پزشکی فعالیت داشت، سپرده شده است  تا از این پس دستاوردهای محققان ما برای کنگره ها و کنفرانس های علمی کاربردی شود.
لازم به ذکر است که این کتابخانه مجازی با کلیک سایت توسط لپ تاپ و توسط محمود حجتی رونمایی شد و سپس زارع به بیان توضیحی تکمیلی پیرامون چگونگی کار با آن برای حاضران در مراسم پرداخت.منبع:ایانا
کد خبر a569382df83b451184d146e82e1ac25c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =