علی تیموری به عنوان مدیر کل جدید دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید معرفی و از خدمات مسعود عالیخانی مدیر کل سابق این دفتر تقدیر شد.


به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، احمد علی کیخا، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم گفت: مبنای عمل در این معاونت شرح وظایف اداری و مشارکت کارشناسان و روسای ادارات یک اصل است .
به گفته کیخا، معاونت طبیعی و تنوع زیستی یک معاونت تخصصی است و همکاران و مدیران نظرات تخصصی خود را با استفاده از اصول علمی و تجربه های روز دنیا مطرح کنند و جای مصلحت اندیشی نیست.
وی با تاکید بر اینکه وظایف این معاونت در چارچوب قانون، اسناد بالادستی ، مصوبات شورای عالی محیط زیست در دستور کار قرار دارد ، گفت: ظرفیت های کارشناسی بسیار خوبی در سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد که می بایست بستر ها ی لازم برای استفاده از تجربه های علمی و عملی کارشناسان توسط مدیران این مجموعه فراهم شود.
این گزارش می افزاید، سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم با بیان اینکه امروزه مسائل ، مشکلات و بحران های محیط زیست در کشور خودش را با جدیت نشان می دهد و مربوط به چند سال و چند دهه اخیر نیست، گفت: این معضلات حاصل حرکت های توسعه ای بدون نگرش توسعه پایدار بوده و از شدت و ضعف برخوردار است.

موضوع محیط زیست در سیاست های کلی نظام

رییس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه در نظام سیاست های کشور بحث محیط زیست را به طور جدی وارد می کنیم، گفت: برای پیاده کردن این موضوع مهم ترین نقش را فرهنگ جامعه و آموزه های جامعه دارد و اگر آموزه های جامعه مبتنی بر این اصول استوار باشد این هدف میسر می شود.

منبع:ایانا
کد خبر c8fd20592db44b188bc7c24ea33b4f79

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =