مدیرعامل سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه خرید توافقی برنج در استان‌های شمالی موجب تحرک در بازار خرید و فروش این محصول در شمال کشور شده است اظهار داشت: برای خرید توافقی برنج خوزستانی‌ها هم اعلام آمادگی کرده‌ایم.


حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد وضعیت خرید توافقی برنج گفت: خرید توافقی برنج در سه استان‌ شمالی کشور (مازندران، گیلان، گلستان) در حال انجام است و  برای این منظور در استان خوزستان هم برای خرید برنج اعلام آمادگی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه خرید توافقی باعث ایجاد تحرک و خروج رکود از بازار برنج شده است، افزود: استقبال از خرید توافقی در استان مازندران نسبت به سایر استان‌ها شمالی بیشتر بوده است.

صفایی اظهار داشت: نرخ خرید توافقی برنج 25 درصد نسبت به نرخ خرید تضمینی بیشتر است.

براساس این گزارش: در پی رکود بازار برنج ایرانی و برای تحرک‌بخشی به خرید و فروش این محصول دولت چندی پیش با خرید توافقی انواع برنج محلی در استان‌های شمالی موافقت کرد، همچنین واردات برنج را در فصل برداشت برنج محدود و تعرفه گمرکی آن را افزایش داد.

براساس این گزارش: قیمت خرید توافقی هر کیلوگرم برنج هاشمی معادل 6100 تومان، طارم محلی 5900 تومان و برنج علی کاظمی 5250 تومان و ارقام پرمحصول خزر و فجر دارای ارزشی معادل 3550 تومان و ارقام شیرودی و کشوری 3400 تومان و رقم کوهسار با قیمت 2900 تومان و رقم ندا و نعمت قیمتی معادل 2850 تومان دارد.

خرید توافقی در راستای حمایت از برنج کاران اتخاذ شده و تا 25 آبان ماه سال جاری ادامه دارد.
کد خبر f6144028b7824b8abf94e787d2917b7a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =