مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: تفاهمنامه‌ای بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تبیین جایگاه کشاورزی در نهادهای رسانه‌ای امضا می‌شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شاهرخ رمضان‌نژاد در نشستی با خبرنگاران خبرگزاری‌ها در "خصوص چگونگی ارتقای نقش و اهمیت بخش کشاورزی در رسانه‌ها" با اعلام این خبر اظهار داشت: مکاتبه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عقد تفاهمنامه‌ای در خصوص تعریف دقیق اطلاع‌رسانی بخش کشاورزی در نهادهای رسانه‌ای و اهمیت دادن به این بخش به عنوان تأمین کننده امنیت غذایی کشور انجام شده است.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی افزود: از وزارت ارشاد تقاضا شده است که زمینه همکاری‌های مشترک برای اطلاع‌رسانی مناسب در رسانه‌های کشور و تبیین نقش و اهمیت کشاورزی در فیلم‌های مستند، عکس، شعر و کتاب ایجاد شود همچنین اسباب‌بازی‌هایی که به نوعی نشان دهنده نقش و اهمیت کشاورزی است درست شود از سوی دیگر از ظرفیت هنرمندان نیز در ارائه وجهه مناسب و تأثیرگذار بخش کشاورزی در فرهنگ عمومی عرضه شود.

وی ادامه داد: طی سالهای گذشته اطلاع‌رسانی بخش کشاورزی مناسب نبوده است و در رسانه‌ها همچنان که این بخش در تأمین امنیت غذایی کشور و حتی امنیت ملی نقش دارد اطلاع‌رسانی مناسب صورت نگرفته است.

ر
 مضان‌نژاد افزود: در سالهای گذشته رغبت به شغل کشاورزی به ویژه بین جوانان کمتر شده است و این می‌تواند در آینده خطری برای بخش تولید باشد و رسانه‌ها می‌توانند با فرهنگ‌سازی و ارائه ارزش این بخش برای کشور و جامعه جذابیت این شغل را نشان دهند وتا از ظرفیت‌های این بخش برای استفاده در تأمین امنیت غذایی بیشتر استفاده شود.

کد خبر تفاهمنامه وزارت جهاد کشاورزی و ارشاد برای تبیین جایگاه کشاورزی در رسانه‌ها

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =