فود پرس -در همایش تقدیر از زنان کارگر و کارآفرین در هفته کار و کارگر که عصرروز یکشنبه در سالن 17 شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از زنان کارگر و کارآفرین نمونه تقدیر شد.
 علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: حضور زنان در مراسم امروز بیانگر فعالیت آنان در عرصه‌های مختلف اجتماع است.
وی در مراسم تقدیر از زنان کارگر و سرپرست خانوار همچنین گفت: درحال حاضر دو میلیون و ۲۰۰ هزار زن کارگر در سراسر کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و 400 هزار زن بازنشسته داریم که تلاش می‌کنیم مشکلات آنها را در قالب چند محور به دولت ارائه کنیم.
وی همچنین از راه‌اندازی سه کلینیک تامین اجتماعی ویژه زنان در تهران خبر داد و گفت: درصدد هستیم این کلینیک‌ها در سراسر کشور احداث شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه «با تلاش دولت توانستیم ۵۰ درصد داروهای نازایی را در بخش تأمین اجتماعی تحت پوشش قرار دهیم» افزود: در همین راستا تجهیز زایشگاههای تامین اجتماعی و کمک به تسهیل زایمان طبیعی نیز در دستور کار قرار دارد.
ربیعی در ادامه حضور زنان در عرصه فعالیتهای اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر نقش‌آفرینی زنان در تولید ثروت افزود: زنان ایرانی هیچگاه از عرصه تولید و مشارکت دور نبوده‌اند.
ربیعی ادامه داد: زنان ایرانی از گذشته‌های دور در شالیزارها، دامداری‌ها و قالیبافی‌ها فعالیت داشتند و در دنیای جدید و مدرن وارد فضای کار نشده‌اند.
وی افزود: به عنوان فردی از جنس کارگر طی سالهای گذشته از نزدیک با مشکلات زنان کارگر آشنایی داشته و دارم و می‌دانم که کارگران زن مشکلاتی بیش از مردان دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه کارگران زن سختکوش‌تر از مردان هستند تصریح کرد: در عین حال زنان به علت مدیریت امور منزل با دشواریهای کاری بیشتر روبرو هستند.
ربیعی در ادامه با اشاره به نامگذاری روز سوم هفته کارگر با عنوان روز کارگر، جوانان، زنان و خانواده گفت: این نامگذاری تنها مساله صوری و یک یادکرد کوتاه نیست بلکه نشانگر احترام به فعالیتهای زنان زحمتکش کارگر است تا صدای آنان شنیده شود.
در این مراسم تقدیر از زنان کارگر و سرپرست خانوار از 12 زن نمونه کارگر و سرپرست خانوار با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
گفتنی است پریسا پزشک پور از شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران ، خوشه میرزا عسگری ازشرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران وطیبه ناظریان از دفتر مرکزی شرکت صنایع شیر ایران به عنوان کارگران نمونه زن از سوی وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی تقدیر ولوح سپاس دریافت نمودند.
کد خبر درخشش بانوان صنایع شیر ایران در همایش زنان نمونه کشور

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =