با وجود آنکه روزهای آغازین برداشت برگ سبز چای شروع شده است، اما هنوز برای اعتبار آن فکری نشده و کارسازی‌های لازم در بانک سپه به انجام نرسیده است.

سخنگوی خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: تاکنون اطلاعات 185 هزار تن گندم وارد سامانه مرکزی بانک سپه شده و دوهزار میلیارد ریال بابت وجه آن به حساب گندمکاران واریز شده است.

محسن دارایی افزود: هفت استان ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و هرمزگان وارد چرخه برداشت گندم شده‌اند که بیشترین میزان خرید در استان خوزستان با 100 هزار تن و پس از آن بوشهر با 45 هزار تن است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که کشاورزان ابتدا باید محصول برداشت‌شده خود را به مراکز خرید تعاون روستایی و شرکت خدمات بازرگانی دولتی تحویل دهند و پس از قیمت‌گذاری اطلاعات وارد فلاپی شده و به نزدیک‌ترین شعب بانک سپه تحویل شود، حدود چهار تا پنج روز کاری زمان می‌برد، اما به محض آنکه اطلاعات به بانک سپه رسید، در مدت کمتر از نیم ساعت، مبلغ به حساب عابربانک گندمکاران واریز می‌شود.

دارایی ادامه داد: در سال جاری 59 مرکز، خرید تضمینی گندم را عهده‌دار هستند که در این راستا 22 هزار و 760 محموله تحویل شده است.

استقبال گندمکاران در تحویل محصول به مراکز خرید

سخنگوی خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه درباره محصول چای که خرید تضمینی آن در آستانه آغاز است، تصریح کرد: سازمان چای و معاونت راهبردی ریاست جمهوری باید درباره تعیین وجه خرید تضمینی چای اقداماتی را انجام دهند تا بانک سپه بتواند پرداخت‌های خود را انجام دهد.

وی یادآور شد: 44 هزار چایکار گیلانی و مازندرانی دارای عابربانک سپه هستند که به محض آنکه اطلاعات واردشده خرید به سامانه مرکزی بانک سپه ارسال شود و مبلغ آن نیز کارسازی شده باشد، مطالبات آنها پرداخت می‌شود.

دارایی تأکید کرد: با وجود آنکه چند روزی است برداشت برگ سبز چای در استان‌های شمالی آغاز شده، تکانون وجهی برای محصول چای تأمین نشده است.

و
ی اظهار داشت: در سال جاری به‌دلیل شرایط آب و هوایی، خریدهای تضمینی ازجمله گندم 12 تا 15 روز نسبت به سال گذشته جلوتر افتاده است و استقبال گندمکاران نیز به‌دلیل مناسب بودن قیمت‌های تضمینی نسبت به سال گذشته بیشتر است و پیش‌بینی می‌شود این استقبال در روزهای آینده افزایش یابد.

کد خبر روزهای آغازین برداشت برگ سبز چای بدون اعتبار

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =