کشاورزی> رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه خرید تضمینی پیاز و گوجه فرنگی همچنان در حال انجام است،گفت: همه مطالبات ذرت‌کاران پرداخت شد.

حسین صفایی با بیان اینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی طبق قانون وظیفه سازمان مرکزی تعاون روستایی است، اظهارداشت: هم اکنون خرید تضمینی پیاز در جنوب کرمان(منطقه جیرفت و کهنوج) در حال انجام است و این خرید تقریبا از اول اردیبهشت‌ماه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه هرکیلوگرم پیاز به قیمت ۲۴۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود، گفت: ما این پیازها را نگه‌داری می‌کنیم و وقتی شرایط بازار بهبود یافت آنها را به بازار عرضه می‌کنیم.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی در مورد خرید تضمینی گوجه‌فرنگی نیز اظهارداشت: وضعیت قیمتی این محصول هم اکنون بهتر و خرید آن محدودتر شده است.

وی اضافه کرد: در استانهای بوشهر و هرمزگان خرید کم شده اما درحال حاضر در جنوب کرمان خرید انجام می‌شود.

صفایی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی انجام می‌شود و سازمان مرکزی تعاون روستایی نیز با این شرکت همکاری می‌کند، افزود: تا امروز ۳۴۰ هزارتن گندم از کشاورزان در سراسر کشور خریداری شده که عمده این خرید مربوط به استان خوزستان است ضمن اینکه بانک عامل این خرید بانک کشاورزی است و تاکنون پرداخت مطالبات کشاورزان به هنگام بوده است.

وی در مورد وضعیت سیلوها گفت: با کمبود سیلو مواجه نیستیم، کشور مازاد بر نیاز سیلو دارد و معمولا اکثر سیلوها با تولید داخلی پر نمی‌شوند.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در مورد مطالبات ذرت‌کاران افزود: همه مطالبات ذرت‌کاران تسویه شد.


منبع:مهر
کد خبر 1587db0dabe741a7b55e522c9db17902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =