وزارت بازرگانی آمریکا با معرفی ایران به عنوان صد و سی و دومین واردکننده کالا از این کشور طی ۹ ماه نخست ۲۰۱۴ اعلام کرد ایران در این مدت ۱۳۲ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده است.


وزارت بازرگانی آمریکا با انتشار آمار مبادلات تجاری این کشور ایران را صد و سی و دومین واردکننده کالا از آمریکا طی 9 ماه نخست سال جاری میلادی معرفی کرد.

ایران در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر امسال 132 میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده است. واردات ایران از آمریکا در این مدت با کاهش 42 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در 9 ماه نخست سال میلادی گذشته 230.8 میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده بود.

در حالی که طی 9 ماه نخست سال میلادی گذشته 2.2 میلیون دلار کالا از ایران به آمریکا صادر شده بود این رقم در مدت مشابه سال جاری به صفر رسیده است.

کانادا بزرگترین واردکننده کالا از آمریکا در 9 ماه نخست امسال شناخته شده است. کانادا در این مدت 233 میلیارد دلار کالا از آمریکا وارد کرده است. مکزیک با واردات 179 میلیارد دلاری و چین با واردات 87 میلیارد دلاری به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

برخی کشورها که نسبت به ایران واردات کمتری از آمریکا داشته‌اند، عبارتند از: مالدیو، مالی، رواندا، سن مارینو، سودان، سوریه، تاجیکستان، توالو، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه.

منبع:تسنیم
کد خبر 169b6c34263e4f7e96e3f865cf018fe6

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =