معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خرید تضمینی برنج پرمحصول شالیکاران مازندران از 25 مردادماه جاری با شروع فعالیت 6 مرکز خرید در شهرهای استان مازندران آغاز می‌شود.

عباس قبادی در گفتگو با مهر گفت: تدابیر و برنامه‌ریزی لازم به منظور تحویل آسان و به موقع برنج پرمحصول کشاورزان مازندرانی با آغاز فعالیت 6 مرکز خرید در شهرهای بابل، فریدونکنار، آمل و نکا به عمل آمده است و بر این اساس، خرید تضمینی از 25 مردادماه آغاز خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست دولت در خصوص خرید برنج پرمحصول، تشویق بخش خصوصی به حضور موثر و فعال دراین بخش است؛ ولی در صورت نیاز، تعداد مراکز خرید افزایش خواهیم یافت.

وی همچنین در خصوص قیمت برنج پرمحصول برنج درسال‌جاری، تصریح کرد: امسال قیمت خرید تضمینی برنج از رشد مناسبی برخوردار خواهد بود، به گونه‌ای که تلاش شده تا شالیکاران، انگیزه لازم برای کشت این محصول استراتژیک در سالهای آتی را داشته باشند.

قبادی در خصوص نحوه پرداخت وجوه برنج به کشاورزان، اظهار داشت: با بانک عامل یعنی بانک سپه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا پرداخت وجوه، به موقع صورت گیرد و رضایت کشاورزان حاصل شود.

کد خبر 20340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =