۰ نفر
۱ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۱

تازه‌ترین سنجش کارشناسی کیفیت نان تولیدی در کشور نمره 77.5 از 100 درصد را نشان می‌دهد که از افزایش3.5 درصدی کیفیت در مقایسه با خرداد ماه حکایت دارد .

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام خبر بالا گفت: طبق بررسيها، اقدامات انجام شده در زمینه ی تولید نان با کیفیت ازجمله آموزش نانوایان، بهسازی و نوسازی واحدهای نانوایی و نظارت بر آنها از متغیرهای تأثیرگذار بر افزایش کیفیت نان توليدي در تیرماه است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص نحوه سنجش کارشناسی کیفیت نان گفت: به منظور سنجش کیفیت نان، كارشناسان كنترل كيفي آزمایشگاههای غله و خدمات بازرگانی مناطق 14 گانه کشور در هر ماه، سه درصد واحدهای نانوایی در هر استان را با درنظر گرفتن پراکنش جغرافیایی این واحدها و نوع نان تولیدی، نمونه برداری مي كنند كه مطابق با معیارهای کیفی از نمونه ها، نمره كيفي هر استان و از ميانگين كل استانها، نمره كشوري تعيين مي‌شود.

قبادی افزود: ارزیابی مسئولین کنترل کیفی شرکتهای مناطق براساس شاخص های مندرج در استاندارد 2628 نان سنتی نشان می دهد كه نان سنگک و تافتون با نمره کیفیت 78 از 100 بالاترین نمره را به خود اختصاص داده و نانهای بربری و لواش به لحاظ کیفیت در رتبه های بعدی قرار دارند.
کد خبر 20533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =