رئیس سازمان صنعت استان تهران با بیان اینکه ریشه مشکلات فعلی اقتصاد را باید در حوزه پولی و در کلان اقتصاد جستجو کرد، گفت: تخلفات در بازار کالایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ برابر شده است.

یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در واکنش به این سوال که اقدامات شما به عنوان مسئول تنظیم بازار پایتخت در قبال افزایش بی ضابطه قیمت‌ها در همه گروه‌های کالایی به چه صورتی بوده است اظهار داشت: وظیفه ما مقابله با گران فروشی است ما به دنبال دلایل گرانی و یا مبارزه با گرانی نیستیم اگر واحد صنفی و یا تولیدکننده و یا کارخانه‌ای بالاتر از قیمت تمام شده خودش کالایی را بفروشد بازرسین ما با آن برخورد می‌کنند.

وی افزود: ما آنچه که توسط مسئولان تصویب شده و به ما ابلاغ می‌شود را ما اجرا می‌کنیم؛ ما در حدی اختیار نداریم که در خصوص دلایل برخی افزایش قیمت‌ها در بازار پاسخگو باشیم.

رئیس سازمان صنعت استان تهران گفت:‌ باید دلایل آنچه را که شما امروز بیان می‌کنید را در حوزه پولی جستجو کرد باید ببینید در حوزه پولی چه اتفاقی دارد می‌افتد و چه اشکالاتی وجود دارد.

صادقی افزود: اگر افزایش قیمتی رخ دهد با آن مقابله می‌شود و اگر کارخانه یا تولیدکننده‌ای با افزایش قیمت تمام شده مواجه است باید اسناد و مدارک خود را به سازمان حمایت ارائه کند.

وی تاکید کرد: ما از تمام ظرفیت‌های خودمان برای کنترل بازار استفاده می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت استان تهران در پاسخ به این سوال که چرا قیمت شیر علیرغم اعلام دولت کاهش پیدا نکرده است و همچنان شیر پاستوریزه بسته ‌بندی شده با قیمت بالا عرضه می‌شود گفت: در ‌آنچه که ابلاغ شده میزان توزیع کارخانجات تعیین نشده است و بسیاری از کارخانجات ظرفیت تولید شیر نایلونی ندارند. امروز شیر پاستوریزه از 1400 تا 1850 تومان در بازار است و تنها شرکت پگاه می‌تواند شیر نایلونی عرضه کند.

صادقی گفت:‌اگر کالایی در بازار عرضه نشود با تخلف عدم عرضه به تعزیرات معرفی می‌شود.

وی در واکنش به این سوال که اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان شما برای تنظیم بازار پایتخت تاکنون تاثیرگذار نبوده است و مردم به طور ملموس افزایش روزانه قیمت‌ها را در همه گروه‌های کالایی تجربه می‌کنند اظهار داشت:‌ آنچه تصمیم گرفته می‌شود و به ما ابلاغ می‌کنند را ما اجرا می‌کنیم اگر تصور می‌کنید در اجرا مشکل داریم تشریف بیاورید تا آمار و عملکرد خودمان را اعلام کنیم.

رئیس سازمان صنعت استان تهران در واکنش به این سوال که تنها اتکا کردن به آمار و عملکرد نمی‌تواند پاسخگوی مشکلات اقتصادی مردم باشد گفت: ما در حد اختیارات خودمان عمل می‌کنیم. ما نمی‌توانیم کلان اقتصاد را تحلیل کنیم.

صادقی در پاسخ به این سوال که تخلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته چقدر افزایش داشته است گفت: میزان تخلفات در خصوص کالاهای مختلف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 برابر شده است.

کد خبر 21060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =