دبيركل کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی بیان کرد: ارز مرجع تنها به واردات روغن ،شکر ،برنج و نهاده های دامی تعلق می گیرد و تمامی مواد اولیه دیگر ،مواد افزودنی ،بسته بندی و تجهیزات تولید با استفاده از ارز آزاد وارد می شود .

ابوالحسن خلیلی، در گفت و گو با پانا اظهار کرد: بخش اعظم صنایع غذایی کشور وابستگی به مواد اولیه دارند و این در حالی است که قیمت گذاری آن همچنان توسط دولت انجام می شود.

وی افزود: امکان پوشش هزینه های قیمت تمام شده تولید در قیمت گذاری دستوری و اجباری وجود ندارد و علاوه برآن فشار تورمی نیز افزایش یافته و قدرت خرید مردم را کاهش داده و بازار محصول های غذایی نیز با کشش کمتر تقاضا مواجه شده است.

خلیلی تصریح کرد: کاهش قدرت اقتصادی مردم تهیه غذای سالم برای خانواده ها را با محدودیت هایی مواجه می کند و این خطر وجود دارد که سلامت غذایی مردم کاهش یابد.

دبيركل کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی بیان کرد: ارز مرجع تنها به واردات روغن، شکر، برنج و نهاده های دامی تعلق می گیرد و تمامی مواد اولیه دیگر، مواد افزودنی ،بسته بندی و تجهیزات تولید با استفاده از ارز آزاد وارد می شود.

وی در خصوص رضایت تولید کنندگان از تخصیص ارز مبادلاتی به تولید، اظهار کرد:رضایت به معنای آنکه مطلوبیت کاملی از دریافت ارز مبادلاتی وجود دارد، گزارش نشده و کارها به سختی درحال انجام است اما تولید کنندگان نیز محدودیت های کشور را درک می کنند.

کد خبر 21778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =