معاون سازمان دامپزشکی درباره بیماری جنون گاوی گفت: در این باره از سازمان بهداشت جهانی دام استعلام کردیم، آنها واردات گوشت از برزیل را بلامانع دانستند.

محسن مشکوة در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به تمهیدات دامپزشکی درباره مشاهده بیماری جنون گاوی در برزیل و واردات گوشت از این کشور گفت: طبق اعلام نظری که از سازمان بهداشت جهانی دام کردیم، آنها اعلام کردند یک مورد گزارش جنون گاوی در یکی از گاو‌های این کشور قابل اغماض و واردات بلامانع است.

معاون سازمان دامپزشکی افزود: ضمن اینکه کمیته ویژه برای تشخیص بیماری جنون گاوی در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شده و موضوع در حال بررسی است.

وی افزود: بیماری جنون گاوی معمولا در گاو‌های مسن و بالای 13 سال مشاهده می‌شود و معمولا گوشت‌های وارداتی از برزیل سه چهار ساله هستند.

مشکوة همچنین خاطر نشان کرد: وجود بیماری مشکوة به جنون گاوی در یکی از گاو‌های 13 ساله کشور بزرگی مانند برزیل نمی‌تواند مخاطره جدی برای واردات از این کشور باشد.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی تصریح کرد: اما با این وصف سازمان دامپزشکی کشور با حساسیت زیادی موضوع را بررسی می‌کند و در صورت یقین به وجود این بیماری اظهار نظر صریح خواهد داشت.

مؤمنی تصریح کرد: اگرچه این اظهارات مربوط به مسئولان کشور مبدأ یعنی برزیل است، اما لازم است مسئولان بهداشتی کشور که در زمینه واردات گوشت از این برزیل نظارت دارند نیز اظهار نظر کنند.

به گزارش فارس، اخیرا کشور ژاپن با خبر مشاهده جنون گاوی در یکی از گاوهای این کشور  برزیل واردات گوشت از این کشور را قطع کرده است.

برزیل یکی از کشورهای صادر کننده گوشت به کشور ایران است.

کد خبر 21875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =