مدیر کل برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اجرایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دراجرای مرحله دوم طرح شبنم،فروش کالاهای وارداتی مشمول این طرح از اول بهمن امسال ممنوع است.
قاسمی در کارگاه آموزشی طرح شبنم برای روسای اتحادیه های استان البرز اعلام کرد: واحدهای صنفی مشمول مرحله دوم طرح شبنم تا پایان دی مجاز به فروش کالاهای وارداتی فاقد برچسب شبنم هستند و پس از مهلت مقرر از فروش آنها جلوگیری و برخورد قانونی می شود. وی بیان کرد: واحدهای صنفی مشمول مرحله نخست این طرح تا 15 مرداد جهت خود اظهاری مهلت داشتند و اکنون مرحله دوم طرح برای 11 گروه کالای وارداتی اجرا می شود.
قاسمی اظهار کرد: با توجه به پایان مهلت خوداظهاری ودریافت برچسب شبنم برای کالاهای مرحله نخست ، اکنون زمان برخورد با کالاهای فاقد برچسب شبنم مشمول مرحله نخست در سطح بازار است. وی بیان کرد: کالاهای مرحله نخست حق خوداظهاری ندارند و درمرحله دوم واحدهای صنفی تنها تا پایان دی برای خوداظهاری کالاهای وارداتی موجود در انبارهای خود مهلت دارند.
 قاسمی افزود: از ابتدای بهمن ماه امسال و با پایان مهلت قانونی، بازرسان ستاد قاچاق کالا با حضور درسطح بازار و در گشت های مشترک با تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت و معدن و تجارت اقدام به جمع آوری هرگونه کالای فاقد برچسب طرح شبنم کرده و علاوه بر این، با ارایه صورت جلسه به تعزیرات حکومتی، واحد صنفی از یک تا پنج برابر جریمه خواهد شد.
وی بیان کرد: این طرح به منظور برقراری انضباط اقتصادی در زمینه مبارزه با کالاهای خارجی قاچاق در کشور از سوی دولت مطرح و از آبان ماه سال گذشته به اجرا درآمده است. قاسمی افزود: یکی از اهداف اصلی اجرای طرح، جلوگیری از دغدغه مردم در خرید کالاهای خارجی است چرا که با داشتن برچسب طرح شبنم، کالای قاچاق از غیر قاچاق در بازار مشخص می شود و مردم می توانند با اطمینان خاطر اقدام به خرید کالای وارداتی کنند.
مدیرکل برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اجرایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز گفت: اجرای این طرح ورود کالاهای خارجی از معابر غیر رسمی را به کشورمشخص می کند چرا که علاوه بر بی نظمی در بازار موجب بی نظمی در اقتصاد کشور می شود.
قاسمی با اشاره به اینکه اجرای کامل طرح شبنم، اقتصاد کشور را شفاف خواهد کرد یادآور شد: اجرای این طرح در مرحله نخست برای کالاهای خارجی و در مراحل بعدی برای کالاهای داخلی نیز اجرا خواهد شد که مسوولیت این طرح با وزارت صنعت ، معدن و تجارت است و دیگر دستگاه ها برای کالاهای داخلی همکاری می کنند.
وی بیان کرد: شبنم یک طرح ملی و عظیم است و اقتصاد ملی را شفاف خواهد کرد، صیانت از منافع ملی به عزم و اراده ملی و وحدت در اجرای طرح ها نیازمند است. قاسمی گفت: اکنون 75 میلیون بازرس مجری این طرح هستند چرا که طرح شامل شبکه بازرسی و نظارت مردمی است. در این کارگاه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز ، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رییس مجمع امور صنفی کرج و روسای 27اتحادیه ها مربوط به این طرح حضور داشتند.

 

کد خبر 21990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =