معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: تولیدکنندگان شوینده متعهد شده‌اند تا مواد مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به موقع و با قیمت و کیفیت مناسب تامین کنند.

حسن رادمرد در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات جلسه امروز دوشنبه ستاد تنظیم بازار، از تصمیم‌گیری در رابطه با مرغ، تخم‌مرغ، شوینده‌ها، روغن خام و ذخایر کالایی خبرداد و گفت: در جلسه امروز توافق شد که صادرات 3500 تن تخم‌مرغ موجود در گمرکات کشور صورت گیرد.

صادرات ماهانه 7500 تن تخم‌مرغ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برنامه صادراتی که امروز مصوب شد، مبنی بر این است که ماهانه 7500 تن تخم‌مرغ مازاد بر نیاز داخلی صادر شود.

صادرات 10 هزار تن مرغ تا پایان هفته

وی همچنین در خصوص صادرات مرغ تصریح کرد: هم اکنون ده هزار تن مرغ آماده صادرات داریم و برنامه این است که صادرات این کالا به صورت مستمر ادامه یابد، این در شرایطی است که بر اساس مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار، قرار بر این شد که ده هزار تن مرغ آماده صادرات، تا پایان هفته جاری صادر شود.

رادمرد گفت: هم اکنون 80 هزار تن ذخیره مرغ در کشور وجود دارد و تولیدات نیز همچنان در حال انجام است که این میزان بالاتر از تولید داخلی است؛ این در شرایطی است که برای حفظ منافع تولیدکننده باید، بخشی از این مرغ صادر شود.

تامین روغن خام کارخانجات

وی از جمله دیگر تصمیمات امروز ستاد تنظیم بازار را تامین روغن خام مورد نیاز کارخانجات عنوان کرد و افزود: سهمیه در نظر گرفته شده برای کارخانجات در اختصاص روغن خام تخصیص داده شده است.

رادمرد گفت: همچنین تقاضاهای کارخانجات تولیدکننده روغن نیز برای دریافت روغن خام، بررسی و برآورده می‌شود.

تامین شوینده‌ها در ایام پایانی سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین توافق شد تا کارخانجات تولیدکننده مواد شوینده، کالاهای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به موقع با کیفیت و با قیمت مناسب تامین کنند.

وی تولیدات مواد شوینده را هم اکنون مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نیاز شب عید مردم برآورده می‌شود و جای نگرانی نیست.

کد خبر 21999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =