۰ نفر
۱۸ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۳۶

رییس اتحادیه قفل، کلید و لولا گفت: مرحله دوم طرح شبنم برای 100 قلم کالای وارداتی درحال نصب بارکد است که از اول بهمن ماه سال جاری اجرایی خواهد شد و هزینه نصب هر بارکد نیز 945 ریال است.
 
امیر نجارشریفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر بازرسان از مغازه‌ها در سطح کشور سرکشی می کنند و به فروشندگانی که بارکد شبنم روی کالاهای وارداتی آن‌ها نصب نشده است تذکر می دهند.
 
وی تصریح کرد: در مرحله دوم برای اتحادیه قفل، کلید و لولا روی سه قلم کالا که شامل دستگیره و پلاک، قفل‌های حیاطی و فنر آرام بند پشت در است برچسب چسبانده می‌شود.
 
او خاطرنشان کرد: مرحله دوم فقط برای محصولات وارداتی است که در مراحل بعدی تولید داخلی در این طرح قرار می گیرد.
 
رییس اتحادیه قفل، کلید و لولا ادامه داد: از سه قلم کالای نامبرده تنها تکنولوژی تولید فنر آرام‌بند پشت در را نداریم و تمام نیاز بازار به وسیله واردات تامین می شود.
 
شریفی بیان کرد: زمان نصب برچسب و و اجرایی شدن مرحله سوم طرح شبنم هنوز اعلام نشده است و به احتمال زیاد مرحله سوم در اوایل سال آینده اجرایی می‌شود که در این مرحله 80 درصد اجناس این صنف را شامل خواهد شد.
 
او با بیان این‌که هر مرحله سه تا چهار ماه زمان برای نصب برچسب و اجرا شدن لازم دارد، گفت: نصب هر برچسب 90 تومان هزینه بارکرد و 45 ریال مالیات بر ارزش افزوده را شامل می شود و در کنار آن هزینه بسته بندی مجدد محصول (تعویض کارتن و چسب کاری دوباره) نیز وجود دارد.
 
رییس اتحادیه قفل، کلید و لولا خاطرنشان کرد: عدم وجود بارکد شبنم روی جنس حکم محصول قاچاق را دارد که در برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان این محصولات، محصول از آن‌ها گرفته و دو برابر قیمت محصول خاطیان جریمه نقدی می‌شوند.
 

کد خبر 22174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =