۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ارز مبادله‌ای به واردات گوشت خبرداد و گفت: آن دسته از واردکنندگانی که گوشت را با ارز مرجع وارد می‌کنند، باید این کالا را به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند.

حسن رادمرد در گفتگو با خبرنگار مهر از اختصاص ارز مبادله‌ای به واردات گوشت خبرداد و گفت: از این پس، واردات گوشت علاوه بر دریافت ارز مرجع، ارز مبادلاتی هم دریافت خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس، افرادی که گوشت را با ارز مرجع وارد کشور می‌کنند، حتما باید کالای وارداتی خود را تحویل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت صنعت، معدن و تجارت دهند؛ اما افرادی که گوشت را با ارز مبادلاتی وارد می‌کنند، می‌توانند آن را به قیمت مصوب زیر نظر معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در شبکه‌های توزیع مشخص شده به فروش برسانند.

وی تصریح کرد: هم اکنون قیمت تمام شده مصوب گوشت 14 هزار تومان است.

رادمرد در پاسخ به این سوال که آیا اولویت گوشت نیز از یک به سه تغییر خواهد کرد، اظهار داشت: هنوز بخشنامه ای در این رابطه ابلاغ نشده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استفاده گوشت از ارز مبادلاتی سبب شده تا روند واردات و تامین نیاز داخلی تسریع شده و قیمت متعادل تر شود.

پیش از این، اعلام شده بود که برنج هم ارز مرجع می‌گیرد و هم ارز مبادلاتی و بر این اساس مسئولان دولتی اعلام کرده‌اند که بعد از گذشت چند روز از اختصاص ارز مبادله‌ای به این کالا، هم اکنون واردات روان تر شده است.

این در شرایطی است که واردکنندگان برنج با ارز مرجع موظف شدند تا برنج وارداتی خود را به شرکت بازرگانی دولتی ایران تحویل دهند. ضمن اینکه دولت به تازگی بخشنامه‌ای داشته است که بر مبنای آن، اولویت برنج از یک به سه تغییر داشته است و عوارض گمرکی آن نیز 50 درصد کاهش یافته و به 12 درصد رسیده است.

کد خبر 22421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =