معاون کالاهای مصرفی سازمان حمایت گفت: افزایش قیمت روغن منتظر تأیید وزیر صنعت است.

علیرضا رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص افزایش قیمت روغن نباتی به دلیل حذف ارز مرجع آن اظهار داشت: ما به عنوان سازمان حمایت قیمت روغن نباتی را با ارز مرجع و ارز مبادله‌ای محاسبه کرده و به بازرگانی داخلی اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: قیمت روغن نباتی تلفیقی از محاسبه قیمت روغن با ارز مرجع و ارز مبادله‌ای خواهد بود.

معاون کالاهای مصرفی سازمان حمایت گفت: قیمت مصرف‌کننده روغن هنوز نهایی نشده است و قرار است، تا به تأیید وزیر صنعت برسد.

رفیعی افزود: افزایش قیمت روغن در حدی خواهد بود که به خانواده‌ها فشار نیاید.

پیش از این حسن رادمرد معاون بازرگانی وزیر صنعت نیز از حذف ارز مرجع روغن و عرضه روغن با قیمت گذاری جدید از فردا به فارس خبر داده بود.

به گزارش فارس، از اول فرودین ماه قیمت روغن فله از 2750 به 3100 تومان در هر کیلوگرم و روغن با حلب 16 کیلویی نیز از 48 هزار تومان به 54 هزار تومان افزایش یافته بود.

همچنین یک مقام مسئول در گفت‌وگو با  فارس، در واکنش به این سوال که گفته می‌شود روغن از فردا با فرمول قیمت‌گذاری جدید عرضه خواهد شد و آیا این به معنای افزایش قیمت است یا خیر، اظهار داشت: براساس تفاهم صورت گرفته بین انجمن روغن‌نباتی، معاونت بازرگانی داخلی وسازمان حمایت، قیمت انواع  روغن از فردا با افزایش 35 درصدی عرضه خواهد شد.

این فعال بخش خصوصی همچنین گفت: قیمت‌های جدید روز پنجشنبه گذشته تصویب شده است و به انجمن روغن‌نباتی و سایر کارخانجات روغن‌نباتی ابلاغ شده است.

کد خبر 23192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =