سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه با اعلام رشد ۱۵ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، گفت: یک میلیون و ۱۳۷ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود امسال ۷ تا ۹ میلیون تن گندم خریداری شود.

محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد خرید تضمینی گندم اظهارداشت: امسال خرید تضمینی با افزایش 15 درصدی تا روز 16 خرداد به یک میلیون و 137 هزار تن رسیده  است.

 سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه افزود: این افزایش خرید در حالی صورت گرفته  که خرید تضمینی گندم امسال به دلیل شرایط جوّی نسبت به سال گذشته با تأخیر آغاز شده است.

  پیش بینی خرید تضمینی 7 تا 9 میلیون تن گندم

 وی گفت: براساس پیش‌بینی شرکت بازرگانی دولتی، میزان خرید تضمینی گندم امسال 7 تا 9 میلیون تن خواهد بود.

 به گفته دارایی، مسئولان جهاد کشاورزی هم میزان تولید گندم امسال را حدود 12 میلیون تن پیش‌بینی کرده‌اند.

 دارایی با بیان اینکه هیچ‌گونه بدهی به کشاورزان گندم‌کار وجود ندارد،گفت: تاکنون 8 هزار و 180 میلیارد ریال وجوه خرید تضمینی به حساب کشاورزان واریز شده است.

 وی در پاسخ به اینکه آیا روند پرداخت پول گندم‌کاران تا آخر خرید تضمینی به موقع خواهد بود، گفت: صحبتی که با مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در این زمینه داشتم، اعلام کردند، تمام تلاش خود را برای پرداخت بدون تأخیر پول گندم‌کاران تا آخر خرید تضمینی اعمال می‌کنند.

 تحویل پول گندمکاران روزانه و در دو نوبت

 دارایی تأکید کرد: بلافاصله بعد از تحویل گندم‌های تحویلی از سوی کشاورزان، پول آنها روزانه طی 2 نوبت به حسابشان واریز می‌شود.

 سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه تصریح کرد: خرید تضمینی گندم از 15 استان و از 178 مرکز به میزان و با 174 هزار و 600 محموله خریداری شده است.

 به گفته دارایی، استانهایی که گندم تحویل داده‌اند، شامل اصفهان، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، هرمزگان و گلستان است.

کد خبر 23725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =