نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر روز یک‌شنبه مجلس در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، مواد ۲۸ و ۲۹ آن را به تصویب رساندند.

بر اساس مصوبه مجلس، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران مرکب از ۷ نفر شامل ۳ نفر از صنوف تولیدی ــ خدمات فنی و ۳ نفر از صنوف تولیدی ــ خدماتی است که با رأی مخفی اعضای اتاق اصناف ایران برای مدت ۴ سال انتخاب می‌شوند. نفر هفتم نیز به‌پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با تصویب هیئت عالی نظارت از بین افراد متعهد و آگاه به مسائل صنفی تعیین می‌شود.

همچنین اعضای اتاق اصناف ایران برای انتخاب در هیات رئیسه اتاق باید سابقه یک دوره عضویت در هیئت رئیسه اتاق شهرستان را دارا باشند.

نمایندگان این ماده را با ۱۷۴ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ رأی اخذشده به تصویب رساندند.

نمایندگان همچنین در بخش دیگری از جلسه علنی نوبت بعدازظهر مجلس ماده ۲۹ این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن ظرف ۱۵ روز پس از انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، این هیئت تشکیل جلسه می‌دهد و از میان خود یک نفر رئیس، ۲ نفر نایب رئیس (اول و دوم)، یک نفر دبیر و یک نفر خزانه‌دار انتخاب می‌کند. جلسه‌های ادواری اتاق اصناف ایران در محل اتاق اصناف ایران یا هر مکان دیگری که به اعضا به‌طور کتبی اعلام می‌شود تشکیل خواهد شد.

نمایندگان مجلس این ماده را نیز با ۱۷۸ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ رأی اخذشده به تصویب رساندند.

کد خبر 24324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =