در هفت ماهه امسال بالغ بر 21 هزار تن کره به ارزش تقریبی 106 میلیون دلار وارد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تازه‌ترین آمار گمرک ایران حاکی از آن است که در هفت ماهه 1392 معادل 21.7 هزار تن کره بسته‌بندی شده به صورت بسته‌های بیش از 500 گرمی به ارزش 105.9 میلیون دلار وارد شد که این میزان واردات از نظر وزنی و ارزشی بیش از 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

همچنین فقط در مهرماه امسال 3.1 هزار تن کره به ارزش 15.2 میلیون دلار وارد شد که این میزان واردات هم نسبت به مدت مشابه در سال قبل از نظر وزنی 29 و از نظر ارزشی 24 درصد کاهش یافته است.

کره از جمله کالاهایی بود که بعد از تغییر نرخ ارز مرجع به مبادله‌ای، واردات آن با مشکلات زیادی مواجه شد و ترخیص آن نیز از گمرک با مانع برخورد کرد. افت واردات کره در هفت ماهه امسال نیز به احتمال زیاد مربوط به مشکلات ترخیص این کالا از گمرک بوده است.

در همین حال دبیر انجمن صنایع لبنی به تازگی از ترخیص کره از گمرک براساس ارز 2477 تومانی خبر داد و گفت: تاکنون 14 هزار تن کره در گمرک انباشت شده بود اما با تدابیر اندیشیده شده در حال حاضر روند ترخیص کره از گمرک با توجه به اختصاص به موقع ارز به آن طبیعی شده است.

به گفته رضا باکری در حال حاضر در توزیع و عرضه کره در بازار مشکل خاصی وجود ندارد اما برخلاف نظر سازمان حمایت امکان کاهش قیمت کره به کمتر از هر کیلو 22 هزار تومان وجود ندارد.

کد خبر 25852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =