مدیرعامل عامل اتحادیه سراسری دامداران از پیشنهادی برای افزایش نیافتن قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی در جلسه با وزیر صنعت خبر داد که این پیشنهاد به رییس جمهور هم رسیده است.

 سعید سلطانی سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، از مفاد جلسه‌ای با وزیر صنعت برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر خبرداد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه این جلسه با دعوت وزیر صنعت برگزار شد، گفت: در این جلسه برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر اعلام کردیم، مابه‌التفاوت نرخ فعلی شیر که از دامداران خریداری می‌شود، با قیمت تمام شده در قالب نهاده ارزان پرداخت شود.

سلطانی گفت: اکنون قیمت تمام شده شیر 1456 تومان است که در کارگروه ویژه با چکش‌کاری و چانه‌زنی به 1350 تومان کاهش یافته است، اما این قیمت همچنان با نرخ فروش 1110 تومان شیر از سوی دامداران، اختلاف 240 تومانی دارد.

وی افزود: پیشنهاد شد دولت مابه‌التفاوت این قیمت را برای توزیع 4.5 میلیون تن شیر تا پایان سال محاسبه و به دامداران در قالب نهاده ارزان تحویل دهد و از این طریق از افزایش قیمت شیر جلوگیری شود.

سلطانی گفت: وزارت صنعت اعلام کرده است که این پیشنهاد به رییس جمهور ارائه شده است.

به گزارش فارس، این تفاوت قیمت ظاهراً از سوی وزارت صنعت محاسبه و با پیشنهاد 1350 میلیارد تومان به دولت ارائه شده است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران تصریح کرد: 5 ماه است سهمیه علوفه دامداران را نداده‌اند و قیمت هم دو برابر شده است.

وی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار هم 4 جلسه به بهانه‌های مختلف تشکیل نشده یا موضوع مهمی مانند شیر را بررسی نکرده است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران تاکید کرد: بیش از این تولید کنندگان را سرگردان نکنند و هر چه زودتر تصمیمی که به نفع تولید باشد گرفته شود.

کد خبر 25982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =