با نزدیک شدن به روز دهم آذر برای تعیین رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران گمانه زنی ها درباره نامزدهای احتمالی افزایش پیدا کرده است اما مدیر روابط عمومی اتاق تهران اعلام کرد: آل‌اسحاق برای انتخابات رئیس جدید اتاق ایران نامزد نمی‌شود.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با رخصت محمد نهاوندیان از اتاق بازرگانی ایران در بیست و پنجمین جلسه نشست نمایندگان اتاق بازرگانی تکاپوی زیادی در بین اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی برای انتخاب رئیس جدید پارلمان بخش خصوصی ایجاد شده است.

به گفته پدرام سلطانی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، روز یکشنبه 10 آذرماه رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران مشخص می‌شود.

به گزارش فارس، برخی کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند دوره کوتاه مدت کمتر از یک سال باقی مانده تا انتخاب رییس جدید اتاق بازرگانی ایران باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه و رغبتی برای حضور در این سمت نداشته باشند اما شنیده می‌شود گروه‌هایی هم برای بدست آوردن صندلی محمد نهاوندیان در حال رایزنی و برگزاری جلسات مختلف با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران هستند.

در این میان اما نام چند نفر به عنوان اعضای اصلی انتخابات اتاق بازرگانی ایران برای تعیین رییس جدید به چشم می‌خورد که می‌توان به غلامحسین شافعی، محسن جلال‌پور، مسعود خوانساری، مجتبی خسروتاج، علاالدین میرمحمد صادقی و اسداله عسگراولادی اشاره کرد.

محمد طاهری مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص احتمال نامزدی یحیی آل اسحاق، اظهار داشت: آل‌اسحاق در رقابت انتخاباتی برای تعیین رئیس جدید اتاق ایران نامزد نمی‌شود.

وی افزود: او در حال حاضر به همراه یک هیئت تجاری در کشور هند به سر می‌برد و هیچ برنامه‌ای برای انتخابات اتاق بازرگانی ایران ندارد.

همچنین پدرام سلطانی نیز در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد برنامه‌ای برای نامزدی در انتخاب رئیس جدید پارلمان بخش خصوصی ندارد.

به گزارش فارس، گفته می‌شود محمد نهاوندیان رئیس مستعفی اتاق بازرگانی ایران از یکی از اعضای هیئت‌ رئیسه این اتاق به صورت نامحسوس حمایت می‌کند.

بنابراین گزارش، باید منتظر ماند و دید رئیس جدید پارلمان بخش خصوصی چه کسی خواهد بود، شخصی از جنس بخش خصوصی، شخصی از جنس بخش دولتی و انتخاب فرمایشی و یا یک چهره گمنام و ناشناس.

* رضا کیمیایی

کد خبر 26091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =