عضو کمیسیون کشاورزی از بررسی موضوع عدم تخصیص سبد کالایی دولت به کشاورزان در جلسه هفته‌ آینده کمیسیون خبر داد و گفت: دولت باید به این قشر نیازمند حتی زودتر از مابقی مردم، سبد کالایی بدهد.

 علی ایران‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد عدم پرداخت سبد کالایی دولت به کشاورزان و مطرح شدن این موضوع در کمیسیون کشاورزی، اظهار داشت: تا این لحطه صحبتی در کمیسیون کشاورزی که مربوط به این موضوع باشد انجام نشده ولی با توجه به اینکه کشاورزان یک قشر زحمت‌کش و تأثیر گذار بوده و فعالیت آنها در توسعه‌ اقتصادی، خودکفایی و امنیت غذایی کشور مؤثر است، باید دولت به این قشر توجه بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید کشاورزان را به عنوان یک قشر نیازمند بپذیرد، گفت: کشاورزان با توجه به شرایط ویژه این بخش از جمله خشکسالی و کاهش درآمد، یک قشر نیازمند حمایت دولت هستند و با توجه به اینکه اکثر کاندیداها قبل از انتخابات به توسعه بخش کشاورزی تأکید‌ می‌کردند، در حال حاضر زمان تحقق این وعده‌ها است. یکی از مواردی که باید دولت به آن توجه کند، تخصیص سبد کالایی به کشاورزان است که باید با توجه به اینکه این قشر، یک قشر نیازمند هستند حتی باید زودتر از سایر مشمولان این سبد را به آنها تخصیص دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی از بررسی موضوع تخصیص سبد کالایی به کشاورزان در جلسه هفته آینده کمیسیون خبر داد و خاطر نشان کرد: از مسئولان وزارت جهاد نیز درخواست می کنیم این موضوع را در هیئت دولت مطرح کنند. البته از سایر نمایندگان نیز می‌خواهیم ما را در این مسیر همراهی کنند تا نتیجه لازم حاصل شود.

کد خبر 26741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =