رییس انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه این انجمن مسئول تأمین پنیر سبد کالا شده ولی جزئیاتش معلوم نیست، گفت: دولت قرار شده ۳۰۰ میلیارد تومان برای گران نشدن شیر و لبنیات اختصاص دهد که هم دامداران و هم صنایع لبنی خواستار این اعتبار هستند.

 رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه انجمن صنایع لبنی مسئول تأمین پنیر سبد کالای دولت است، اظهار داشت: برنامه‌ریزی لازم برای تأمین پنیر سبد کالا در حال انجام است تا پس از آن به واحد‌های لبنی اطلاع رسانی شود.

وی در مورد حجم مورد نیاز و هزینه کلی که وزارت صنعت باید به انجمن پرداخت کند، گفت: هنوز ابلاغیه وزارت صنعت که تمام مسائل مربوط به سفارش کالا، قیمت و حجم مورد نیاز را شامل شود به انجمن ابلاغ نشده است ولی تا جایی که مطلع شده‌ایم، قرار است برای هر سبد 800 گرم پنیر در دو بسته 400گرمی در نظر گرفته شود.

*اعتبار 300 میلیارد تومانی را به دامداران بدهند

رییس انجمن صنایع لبنی در پاسخ به این سؤال که آیا 300 میلیارد تومانی که قرار است به صنایع لبنی برای جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات داده شود، پرداخت شده و یا در چه مرحله‌ای است، بیان کرد: هیچ دستور العمل اجرایی که مکانیزم اجرا را در این زمینه برای انجمن مشخص کند، ارسال نشده است.

وی در مورد این موضوع که دامداران می‌خواهند این اعتبار به آنها پرداخت شود، گفت: ما نیز گفته‌ایم که این اعتبار را به دامداران بدهند ولی ابلاغیه‌ای که طی آن مشخص شود این اعتبار به چه‌کسی و به چه‌نحوی پرداخت شود، به ما ارائه نشده است.

کد خبر 26922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =