دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و تعیین نرخ حامل های انرژی از سوی دولت، قیمت شیرخام و محصولات لبنی نیز تعیین و اعلام خواهد شد.

رضا باکری  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر صنایع لبنی ، اظهار داشت: هرچند هنوز دولت قیمت دقیق افزایش حامل های انرژی را اعلام نکرده اما تا نرخ حامل های انرژی مشخص نشود نمی توان درباره نرخ شیر خام و دیگر فرآورده های لبنی اظهار نظری ارایه کرد.

وی افزود: به طور قطع افزایش نرخ حامل های انرژی و تشدید هزینه های تولید، بر قیمت محصولات تولیدی به ویژه شیرخام و سایر فرآورده های لبنی تاثیر خواهد داشت بنابر این قیمت این فرآورده ها نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون در انتظار اعلام دقیق نرخ حامل های انرژی از سوی دولت هستیم تا محاسبات مربوط به افزایش نرخ محصولات لبنی بررسی و اعلام شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: به طور حتم ظرف چند روز آینده نرخ حامل های انرژی از سوی دولت اعلام می شود و متعاقبا نرخ شیرخام و محصولات لبنی نیز تعیین خواهد شد.

وی درباره میزان مصرف شیر طی چند ماه اخیر نیز افزود: مصرف شیر در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان پائین است اما نسبت به ماه های گذشته از وضعیت مطلوب تری برخوردار است.

باکری با بیان اینکه هم اکنون شیرخام مورد نیاز صنایع به میزان کافی وجود دارد، گفت: محصولات لبنی بیش از نیاز داخلی تولید می شود، بنابراین میزان مصرف کاهش نداشته است.

وی اضافه کرد: چرا که در صورت کاهش میزان مصرف شیر، با معضل کاهش تولید محصولات لبنی و بحران مازاد شیرخام مواجه خواهیم شد که تاکنون هیچ یک از این موارد رخ نداده است.

کد خبر 28415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =