عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت برای کاهش قیمت‌ها و یا تثبیت آن‌ها باید محصولات کشاورزی را در تعاونی‌ها عرضه کند.

سکینه عمرانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: دولت برای کاهش قیمت‌ها و یا تثبیت قیمت‌ها در بازار باید محصولات کشاورزی را در تعاونی‌ها عرضه کند و بخش کشاورزی را در تعاونی‌های روستایی توسعه دهد.  
 
وی ادامه داد: برای کنترل بازار باید واسطه‌گری در عرضه محصولات کشاورزی حذف شود.  
 
وی در ادامه گفت: امکان تولید نهاده‌های کشاورزی و تولید کودهای مصرفی برای مزارع کشاورزان در داخل کشور وجود دارد.  
 
وی افزود: با آموزش تولید کودهای مصرفی افزایش می‌یابد و جایگزین کودهای شیمیایی وارداتی می‌شود و دیگر کشاورزان مجبور به تهیه کودهای شیمیایی با قیمت گران نیستند و آسیب زدن به محیط زیست کاهش پیدا می‌کند.  
 
عمرانی تاکید کرد: ادارات جهاد کشاورزی با آموزش‌های لازم به کشاورزان، بستر تولیدات کودهای حیوانی و استفاده بهینه از ضایعات خانگی و کشاورزی را برای مزارع فراهم می‌کنند.  
 
وی افزود: تولید کودهای داخلی با اختصاص قسمتی از زمین کشاورزان تامین و کود کامل برای زمین تهیه می‌شود و به افزایش میزان تولید محصولات تاثیر بسزایی دارد.  
 
وی در رابطه با گزینه مهمی که در قیمت محصولات کشاورزی تاثیرگذار است، گفت: قیمت محصولات با واگذاری مجوز واردات محصولات کشاورزی به افراد خاص مورد نوسان قرار می‌گیرد.  
 
وی افزود: دولت و مجلس باید با نظارت دقیق از رانت خواری‌های بزرگ جلوگیری کند و واردات را به افراد و شرکت‌های خاص واگذار نکند.

کد خبر 28637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =