هشدار سازمان ملل به ادامه صادرات غلات روسیه و اوکراین/ ۱۵۰ محموله در دریای سیاه گیر کرده است

سازمان ملل متحد بر روسیه و اوکراین هشدار داد تا صادرات خود از دریای سیاه را ادامه دهند و این امیدواری به وجود آمده که قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی کاهش یابد.

به گزارش رویترز سازمان ملل متحد روز به روسیه و اوکراین هشدار داد که توافق ادامه صادرات دریای سیاه که با میانجیگری سازمان ملل متحد و ترکیه انجام گرفته ادامه یابد.

سازمان ملل متحد به هر دو طرف تاکید کرده با توجه به نیاز کشورها به کالاهای اساسی صادرات از دریای سیاه پس از ماه نوامبر نیز ادامه یابد پیش از این توافقی که بین دو کشور روسیه و اوکراین انجام گرفت ۴ ماهه بود اما اکنون سازمان ملل متحد می گوید گسترش این توافق و ادامه صادرات از دریای سیاه به تامین امنیت غذایی جهان کمک خواهد کرد.

توافقی که بین دو کشور صورت گرفته بود برای صادرات کالاهای اساسی از جمله غلات و کودهای شیمیایی بود و قرار بود که بازرسان بین المللی دو کشور روسیه و اکراین بر غیر نظامی بودن این صادرات نظارت داشته باشند.

سخنگوی سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرده مشارکت این کشورها در تامین امنیت غذایی جهان بسیار با اهمیت است و طی دوران جنگ هزینه زندگی مردم افزایش یافته و بیش از میلیاردها مردم غذای شان به مشکل برخورده است.

بر اساس توافقی که در ۲۲ جولای انجام گرفت اوکراین می توانست صادرات غلات خود را از دریای سیاه ادامه دهد در حال حاضر سازمان ملل متحد تلاش می‌کند تا این توافق برای یک سال دیگر نیز ادامه یابد پیش از این سازمان ملل متحد هشدار داده بود که اکنون ۱۵۰ کشتی از طریق این دریا امکان خروج ندارد./فارس

کد خبر 53426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =