معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: زمانی‌که عرضه مرغ به بازار برای تولیدکننده مقرون به صرفه نباشد، شرکت پشتیبانی اقدام به جمع‌آوری مازاد محصول خواهد کرد.

عباس والوزی  با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار اظهارداشت: کاهش مصرف و کاهش تقاضا بر روی این موضوع تاثیرگذار است، ما بعد از ایام عید با کاهش مصرف مرغ مواجه بودیم که همین امر سبب شد قیمت این کالا مقداری کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تولید مرغ نیز نسبت به ماه‌های قبل مقداری افزایش یافته و عرضه مرغ گرم بیشتر شده است، گفت: در همین راستا از سه شنبه هفته قبل شرکت پشتیبانی امور دام عرضه مرغ منجمد را محدود و تقریبا قطع کرده است تا کاهش قیمتی که آغاز شده با سرعت زیادی پیش نرود، ضمن اینکه قبل از این روزانه حدود ۲ هزارتن مرغ در سطح کشور توزیع می‌کردیم.

والوزی اضافه کرد: عرضه مرغ منجمد در حال حاضر تنها در مراکز عمده از جمله دانشگاه‌ها، مراکز نظامی، نیروی انتظامی و غیره انجام می‌شود؛ آنهم به جهت اینکه طبق مصوبه دولت دستگاه‌های وابسته به دولت موظف شده بودند خریدهای خود را از طریق شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی انجام دهند که در این راستا، ما قراردادها و تعهداتی در قبال آنان داریم و و در حال حاضر به این تعهدات عمل می‌کنیم.

این مقام مسئول در شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه وقتی عرضه مرغ به بازار برای تولیدکننده صرف نداشته باشد، ما محصول مازاد را جمع‌آوری می‌کنیم، گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده حدود ۴۶۰۰ تا ۴۷۰۰ تومان است در صورتی‌که قیمت این کالا به حدود ۴۲۰۰ تومان برسد، ما محصول مازاد را مجددا جمع‌آوری خواهیم کرد.

قیمت مرغ که در روزهای پایانی سال ۹۳ و روزهای ابتدایی سال‌جاری  به بیش از ۸ هزارتومان رسیده بود، این روزها روندی کاهشی را در پیش گرفته است.

در همین راستا، مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی به مهر گفت: امروز یکشنبه قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی ۶۶۰۰ تومان و در مراکز عمده فروشی ۶۱۰۰ تومان است.

منبع:مهر
کد خبر 70bc883844a54982a6aa9865ddbc886e

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =