در افق 1404میزان رشد اقتصادی حوزه صنعت وکشاورزی بالای 8 درصد پیش بینی شده است از این رو نقش بانک ها به عنوان یکی از ارکان اصلی ساختار اقتصادی کشور، با در اختیار داشتن منابع مالی وسیع به عنوان یکی از بازوان این صنعت بسیار حائزاهمیت دانست.

به گزارش پارسینه؛ اجرای طرح‌های مهم کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله کشت گلخانه‌ای و پرورش ماهی در قفس ، سهم به سزایی در رونق صنعت کشاورزی دارد که بانک کشاورزی با برنامه ریزی برای اجرای این طرح ها از سهم به سزایی برخوردار است.

دکتر جهان نجاتی مدیر شعب بانک کشاورزی در استان هرمزگان با حضور دربین جمعی از خبرنگاران حوزه بانکی کشور که برای بررسی اقدامات صورت گرفته در این استان حاضر شده بودند، گفت: ۱.۱ درصد نقدنیگی کل کشور در استان هرمزگان جذب شده است که رقم بسیار اندکی است. بانک کشاورزی تلاش کرده تا با اراده تسهیلات ارزان تر به فعالان اقتصادی منطقه به رونق تولید میگو، ماهی و صنایع بسته بندی کمک کند.


آغاز به کار واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس

مدیر شعب بانک کشاورزی استان هرمزگان افزود:هم اکنون واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس با تسهیلات بانک کشاورزی فعال شده است.

وی به مزیت های خوب کشت گلخانه ای در هرمزگان اشاره و عنوان کرد: هزینه تولید و سوخت کمتر،شدت نور بسیار مناسب،طول روز طولانی و خروجی بالای تولید از جمله مزیت های تولید گلخانه ای است.برای همین ۳۶ هکتار در استان هرمزگان را تحت پوشش قرار داده ایم.

گام های بلند بانک کشاورزی در استان هرمزگان

ارائه تسهیلات بانکی برای صادرات خرمای پیارم

جهان نجاتی به ارائه تسهیلات بانکی برای نخستین بار جهت صادرات خرمای پیارم توسط بانک کشاورزی اشاره و عنوان کرد: این بانک در به روزرسانی تجهیزات صنایع تبدیلی نیز گام های خوبی برداشته است.

وی با اشاره به نرخ سود پایین این بانک برای ارائه تسهیلات گفت: بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال برای رونق تولید و سرمایه در گردش واحدها به ۱۱۵ واحد پرداخت تسهیلات داشته ایم.

گفتنی است با پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بانک کشاورزی، پروژه پرورش میگو در قفس در استان هرمزگان به مساحت ۴۰۰ هکتار فعال شده که قرار است ۲۵۰ هکتار از ۴۰۰ هکتار زیربنای این پروژه به پرورش میگو اختصاص یابد.

پرداخت100درصدی تعهدات مربوط به وام ازدواج

مدیر شعب بانک کشاورزی در استان هرمزگان از اجرای ۱۰۰ درصدی تعهدات مربوط به وام ازدواج در این استان خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

مهندس خضری مدیر عامل شرکت طلایه داران امین قشم در بخش دیگری از این بازدید گفت: تاکنون ۱۲۰ هکتار از کل مساحت این پروژه فعال شده است.

وی ادامه داد: در این پروژه می توان ۳۰۰ تن در هر فصل برداشت میگو پرورش داد که با تکمیل و نهایی شدن این پروژه رقم تولیدی این واحد به ۲۵۰۰ تن خواهد رسید.

وی افزود: ۱۸۰ نفر با این پروژه بصورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پرورش فلفل دلمه ای با پرداخت تسهیلات 11 میلیاردی بانک کشاورزی

یکی دیگر از پروژه هایی که بانک کشاورزی در آن مشارکت داشته است، ایجاد گلخانه به منظور تولید فلفل رنگی است.این گلخانه که در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار احداث شده دارای 12 گلخانه تولید فلفل دلمه ای رنگی و سردخانه و انبار بسته بندی و ساختمان اداری است.

گام های بلند بانک کشاورزی در استان هرمزگان

سرمایه گذاری این پروژه مبلغ 16 میلیارد تومان است که 11 میلیاردآن از محل صندوق توسعه ملی با مشارکتبانک کشاورزی است.

به گفته عزیزاله امین پور مدیر این پروژه سالانه 1500 تن صادرات فلفل رنگی داریم که بخشی از این میزان صادرات از طریق این مجموعه ایجا می شود و بخشی دیگر از محصولات ما به جز داخل کشور به دیگر کشورها نیزصادر می شود.

وی افزود: محصول این گلخانه به کشورهایی چون امارات،آذربایجان و آسیای میانه و روسیه صادر می گشود.

امین پور ضمن اشاره به نیاز بازارداخل و خارج به فلفل دلمه ای ،گفت:به منظور استمرار چرخه تولید این محصول در فصل زمستان اقدام به ساخت این گلخانه در جنوب کشور کردیم وهمچنین تاکید کرد:با توجه به نیاز بازار به این محصول به ساخت گلخانه های بیشتری نیاز داریم.

وی در پایان پیرامون میزان اشتغالی که این پروژه ایجاد کرده است ،بیان کرد:در هر گلخانه 5 تا 6 نفر مستقیم و 5 تا 6 نفر غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

کد خبر 8dd374d4643544d3b20dee6507ca1383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =