بانک توسعه صادرات اعلام کرد: به موجب تفاهمنامه بین این بانک، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت صنعت معدن و تجارت از این پس حداکثر 6 درصد یارانه سود تسهیلات صادراتی از سوی دولت و به عاملیت این بانک برای تولید کنندگان و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی درنظر گرفته می شود.

احتشام فلاح فر مدیر امور برنامه ریزی و بهبود روش های  بانک توسعه صادرات در دومین همایش راهکارهای توسعه صادرات تعاونی ها با اعلام این مطلب افزود: با توجه به نرخ های فعلی این بانک یعنی 18 تا 22 درصد، نرخ سود واقعی برای صادرکنندگان کالا و خدمات فنی مهندسی به 12 تا 16 کاهش خواهد یافت.
وی در تشریح عملکرد اعتباری این بانک در بخش صادرات گفت: مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات به یکصدهزار میلیارد ریال بالغ می شود و مانده تسهیلات و تعهدات این بانک شامل تسهیلات، اعتبارات اسنادی و ضمانتنامه ها به 140 هزار میلیارد ریال می رسد.

به گفته مدیر امور برنامه ریزی و بهبود روشهای بانک توسعه صادرات، اعطای تسهیلات خرید به خریداران کالا و خدمات شرکت های تعاونی در بازارهای هدف صادراتی، ارائه خدمات تامین مالی مشارکتی و سندیکایی با همکاری سایر نهادها و اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خارجی به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری در این بخش با هدف صادرات، از اقدامات بانک در جهت کمک به تعاونی هاست.

فلاح فر همچنین حمایت از فعالیت تعاونی‌های صادراتی در قالب شبکه‌های قدرتمند کسب‌وکار از جمله شرکت‌های مدیریت صادرات وحمایت مالی از پژوهش‌های تقاضامحور شرکت‌های تعاونی دانش بنیان در موارد ناظر به حل مشکلات زنجیره صادرات کشور را از زمینه های خدمت رسانی این بانک به بخش تعاونی ها برشمرد.
به منظور  ارتقای خدمات بانکداری الکترونیک و جلب رضایت بیشتر مشتریان، امکان شارژ آنی سیم‌کارت‌های اعتباری تلفن همراه (همراه اول و ایرانسل) از طریق خودپردازهای بانک توسعه صادرات فراهم شده است.

دارندگان کارت بانک می‌توانند پس از ورود به سیستم خودپرداز بانک توسعه صادرات و انتخاب گزینه  شارژ سیم کارت‌های اعتباری، مبلغ مورد نظر خود جهت شارژ کارت را وارد کرده و سپس رسید و کد مربوطه را دریافت کنند.
کد خبر 9e1ecb0ff19a4f92a1a91baa1fbeccdb

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =