صنایع غذایی> اقتصاد غذا - هیات تجاری آلمانی که به منظور آشنایی با واحدهای صنعتی استان و سرمایه گذاری مشترک در بخش صنعت غذا راهی استان البرز شده است، از گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر بازدید به عمل آورد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا، این بازدید از خط تولید آرد زر و زرماکارون شروع شد و در پایان هیأت آلمانی به همراهی استاندار و معاون وزیر اقتصاد با حضور در محل احداث کارخانجات فراوری غلات زر نام با ظرفیتهای گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر آشنا شدند.

در این بازدید، هیأت آلمانی که به نمایندگی از شرکت Barentz در البرز حضور پیدا کرده، ضمن ابراز خرسندی از اینکه با گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر آشنا شده اند، ابراز علاقمندی کردند تا در مگا پروژۀ این گروه که فرآوری غلات می باشد مشارکت داشته باشند.

رئیس هیأت مدیره گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر نیز در این بازدید ضمن تأکید بر دانش و توانایی جوانان ایرانی گفت: با دانش فرزندان سرزمینمان توانستیم با 20 درصد قیمت تمام شده شرکتهای خارجی محصول تولید کنیم.

مرتضی سلطانی تأکید کرد: در جلب مشارکت خارجی در گام نخست به دنبال جذب دانش فنی هستیم و اگر شرکتی با داشته های فنی خواستار مشارکت باشد قطعاً مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر واحدی سرزنده و شاداب


استاندار البرز هم در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت:من بسیار خوشحال هستم که امروز از مجموعه ای سرزنده و شاداب و بسیار پرتلاش و سرآمد بازدید داشتم.

وی افزود: مدیران این مجموعه توانسته اند شرایط خوبی را برای جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم کنند؛ امروز هم که یکی از شرکتهای به نام اروپایی در حوزه صنایع غذایی در این بازدید حضور داشتند از نظر من می تواند سرآغاز در جهت اقتصاد مقاومتی و توسعه استعدادها و امکانات داخلی کشور باشد.

سید حمید طهایی ضمن تأکید بر همراهی دولت با سرمایه گذاران بخش خصوصی تشریح کرد: ما خود را یاری دهنده کارآفرینان می دانیم، و در حد اختیارات به آنها یاری خواهیم رساند.

گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر در صنایع غذایی پیشرو است


معاون وزیر اقتصاد، دیگر همراه هیأت آلمانی هم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گروه زر به عنوان یک گروه حرفه ای پیشرو در صنایع غذایی کارهای بزرگی را در این حوزه انجام داده است، مهندس سلطانی  نگاه بلندی دارند، امیدوارم بتوانند با راه اندازی مجموعه جدیدی از این گروه در توسعه اشتغال استان و فراتر از آن صادرات کشور نقش تأثیرگذاری داشته باشند.

میرسعید نیکزاد ادامه داد: من زمانی که کلنگ زرنام برزمین خورد از مجموعه بازدید داشتم و خوشحالم که امروز در بازدید دوباره پیشرفت چشمگیری از پروژه را شاهد هستم.

بازدید این هیات به ریاست استاندار البرز و به همراهی معاون وزیراقتصاد، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران اجرایی استان 23 اردیبهشت ماه انجام شد.

کد خبر a5e126f4a15843958085dcec5045c48e

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =