افشین لاریجانی
چندی پیش ریاست محترم سازمان امور مالیاتی کشور مطالبی را درخصوص مبارزه با قانون شفافیت مالیاتی عنوان نمودند که گویی ایشان از اقتصاد کشور یا بی اطلاع هستند یا بی تفاوت ، که فقط به قسمت مالیات ها فکر می کنند
آقای رییس ، سیستم مالیاتی کشور غرق در فساد و غرق در سلیقه های شخصی شده است. کمی باید چشم ها را باز کنیم و یا چشممان را بشوییم و جور دیگر ببینیم .
قانون، محترم و برای همه لازم الاجراست ، اخذ مالیات درقالب های گوناگون که قانون تعیین کرده ضروری است و برای پیشرفت کشور لازم است ، اما از کدام شفافیت سخن به میان می آورید؟
تبعیض های مالیاتی اظهر من الشمس شده است، کارمندان آن سازمان بیشتر به جای کشف فعالیت های غیر شفاف و زیرزمینی و یا گاهاً رو زمینی و عیان پشت میزهای خود به فشارهای مضاعف به مکانی که سالها مالیات خود را پرداخته و در کار خود موفق بوده اند روی آورده اند.
کارمندان آن سازمان در مسابقه اخذ مالیات و فشارهای شما که هر اداره باید در مدت معین دخل مشخصی داشته باشد و به خزانه واریز کند، کارها می کنند و اجحاف هایی صورت میگیرد که استخوان فعالان مطرح اقتصادی را خرد کرده است.
جناب آقای رییس، از کدام قانون صحبت به میان می آورید وقتی قلم علی الراس کردن مالیات ها دست یک ممیز قرار گرفته است و برگ تشخیص ها نیز در داوری ها با درصد اندک از اختیارات واگذار شده قابل تغییر است.شما چه حمایتی را از نمایندگان مجلس انتظار دارید، نمایندگان در حوزه های انتخابی خود هر روز و هر هفته با گلایه ها و شکایت های مردم برای فشارهای مالیاتی روبرو هستند.
آقای رییس ،آیا آماری در اختیار دارید که چند واحد صنفی به دلیل فشارهای مالیاتی به خصوص اخذ مالیات ارزش افزوده ناعادلانه واحد خود را تعطیل کرده اند و آیا خبر دارید چند نفر در سال اشتغال، بی کار شده اند.
آقای رییس، شما به بهانه شفاف سازی به دنبال اطلاعات حساب ۵ ساله مردم هستید ، چرا به عواقب آن فکر نمی کنید، مالیات گرفتن به چه قیمتی ؟
کجای اقتصاد ما در ریل اصلی خود قرار دارد ؟ که شما به دنبال اصلاح مالیات آن هستید؟
آقای رییس، آیا می دانید وقتی یک کاسب چندین ساله خود را در اداره شما به آتش می کشد چه معنایی دارد؟
حالا شما به دنبال شفافیت با کنکاش در اطلاعات خصوصی مردم هستید؟
آقای رییس، در حالی از موضوعات مالیاتی صحبت به بیان می آورید که رکود اقتصادی کمر مردم را شکسته است ، کمی هم به مسائل حاشیه ای فکر کنید ، کمی هم به نتیجه عمل خود فکر کنید ، شما هم در این کشور زندگی می کنید.
به کارمندان خود بگویید ، به کشف فرارها بپردازند ، نه اینکه هر کسی معروف تر و آشکارتر به مردم خدمات می دهد بیشتر به زیر تیغ مالیات برود و هر کسی که بدون نشان ، فعالیت های میلیاردی دارد به راحتی از پرداخت مالیات شانه خالی می کند.
آقای رییس، راه حل آن سرکشی به اطلاعات شخصی نیست ، چرا که باز هم برای آن چاره ای هست و این عمل شما سیستم بانکی را هم دچار مخاطره خواهد کرد و فعالیت های پول از بانک خارج خواهد شد.
آقای رییس، تجربه سرکشی به کارت خوان ها که دارید، دیدید که وقتی کارت خوان ها ملاک درآمد برای میزها شد ، چه شد؟
عده ای جمع کردند ، عده ای پنهان کردند ، عده ای حسابهای دیگر به نام اشخاص دیگر باز کردند و هزاران راه دیگر! چرا از تجربه اینگونه دستورها استفاده نمی کنید؟جناب آقای رییس امروز مالیات فشار و عامل بی کاری و تعطیلی شده است به فکر
باشید.
کد خبر abdc9a0b8de44f6bb31459c3738bf468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =