کشاورزی> معاون فنی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: واردات انواع دانه‌های روغنی از ابتدای مهر ماه مشمول ماده 16 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی می‌شود.

دکتر سهیل اسکندری با بیان اینکه در بخش واردات محصولات غذایی سختگیری‌هایی داشته‌ایم و آنالیزها و آزمایش‌های مختلفی نیز در واردات محصولات غذایی صورت می‌گیرد، گفت: واردات انواع دانه‌های روغنی از جمله دانه‌های روغنی ذرت، سویا، آفتابگردان، کلزا، پنبه‌دانه و کنجد از ابتدای مهر ماه مشمول ماده 16 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی می‌شوند که در مورخه 10 تیر ماه به تمامی معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور و مناطق آزاد قشم، کیش و چابهار نیز ابلاغ شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسکندری ادامه داد: طبق ماده 16 از تاریخ تصویب این قانون، ترخیص موادغذایی، بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و با هر کیفیت، به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با رعایت مقررات عمومی، علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبدا، مستلزم کسب پروانه ورود از وزارت بهداشت است.

وی افزود: بنابراین وارد کننده نیز مکلف است برای دریافت پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگهداری به آنها اضافه شده را به وزارت بهداشت تسلیم کند.

منبع:ایسنا
کد خبر af794b31b0d6477b9ce2022f9cb31870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =