رئیس بنیاد ملی گندمکاران دولت گفت: با آنکه دولت گفته بود ۲ تا ۷ روز پس از تحویل گندم پول آن را می‌دهد، تا کنون ۴ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت نشده است.

علیقلی ایمانی در گفت‌وگو با فارس، در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم از کشاورزان و پرداختی‌های دولت اظهار داشت: استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و خوزستان که برداشت گندم آنها از اواخر اسفند تا 20 خرداد انجام شده، تمامی پول خود را دریافت کرده‌اند، اما استان‌هایی که از 20 خرداد به بعد گندم را تحویل دولت داده‌اند، تاکنون ۵۰ تا ۶۰ درصد پول خود را گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین 40 درصد مطالبات گندمکاران در کشور پرداخت نشده، خاطرنشان کرد: خبرهایی که از برخی استان‌ها می‌رسد، حاکی از آن است که روزانه 50 تا 60 میلیارد تومان به‌ کشاورزان پرداخت می‌شود که در مقایسه مبلغ 4 هزار میلیارد تومان باقی‌مانده، چیزی نیست.

به گفته رئیس بنیاد ملی گندمکاران دولت قول داده بود که پول گندم را دو روزه تا حداکثر یک هفته پس از تحویل گندم بپردازد.

به گزارش خبرنگار فارس، طی طرح خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از 8 میلیون تن گندم به ارزش 10 هزار میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که بنا بر ادعای رئیس بنیاد ملی گندمکاران 4 هزار میلیارد تومان آن باقی مانده است.
کد خبر c81e1dbe05eb4796978b0e17e0cb1958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =