معاون امور تولید دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: اختصاص یارانه به محصولات لبنی در فاز دوم ‌هدفمندی هنوز قطعی نشده اما همه تولیدکنندگان شیر، باقیمانده یارانه 300 میلیارد تومانی را که تاکنون یک سوم آن تأمین اعتبار نشده، را می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد تخصیص یارانه به محصولات لبنی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توسط شورای عالی سلامت، گفت: اختصاص یارانه به محصولات لبنی در فاز دوم هدفمندی هنوز قطعی نشده است و خبر دقیقی درباره این موضوع و زمان اجرای آن ندارم.

وی افزود: شیر در سلامتی مردم جامعه نقش به سزایی دارد، بنابراین دولت همواره به این موضوع توجه دارد و تمام تلاش خود را برای اینکه این محصول با قیمت مناسب‌تری به دست مردم برسد، را انجام می‌دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی اظهار داشت: به دلیل نقش به سزای شیر در تغذیه مردم جامعه و جلوگیری از افزایش قیمت این محصول لبنی، در 4 ماه گذشته مبلغ 300 میلیارد تومان یارانه از محل خزانه به تولید‌کنندگان این محصول لبنی اختصاص یافته است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه به چه دلیل هنوز یارانه برخی واحدهای تولیدی شیر پرداخت نشده است، گفت: بودجه مورد نظر برای پرداخت یارانه شیر هنوز تأمین نشده و به وزارت صنعت، معدن و تجارت به طور کامل پرداخت نشده است.

رکنی تصریح کرد: مابقی اعتبار یارانه شیر به زودی و ظرف چند روز آینده تکمیل و همه طلبکاران می‌توانند یارانه خود را پیگیری و آن را از کارخانه‌هایی که شیر را به آن می‌فروشند، دریافت کنند.

وی افزود: تاکنون دو سوم از یارانه شیر تأمین و پرداخت شده و تا چند روز آینده یک سوم یارانه باقی مانده هم تأمین و به تولید‌کنندگان پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس: در نیمه دوم سال 92 دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات مصوب کرد، 300 میلیارد تومان به دامداران کشور به عنوان یارانه پرداخت شود، تا قیمت شیر خام و به تبع آن قیمت فرآورده‌های لبنی افزایش نیابد.

ه
مچنین مصوب شد، به ازای خرید یک کیلوگرم شیر خام به قیمت هزار و 110 تومان مبلغ 190 تومان هم یارانه به آنها پرداخت شود و در مجموع قیمت شیر خام به هزار و 300 تومان برسد، اما قیمت فرآورده‌های لبنی برای مصرف‌کننده افزایشی نداشته باشد.

کد خبر اختصاص یارانه به محصولات لبنی در فاز ۲هدفمندی قطعی نشده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =