۰ نفر
۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
صنایع غذایی> اقتصاد غذا - شرکت مارگارین به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکتهای تولید روغن نباتی کشور با بیش از 65 سال سابقه به خط ریلی متصل شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، عصر روز گذشته با حضور فرماندار ویژه شهرستان ری، جمعی از مدیران راه آهن و مدیران و کارکنان صنعت روغن نباتی مراسم اتصال شبکه ریلی با ورود 10 واگن روغن خام به ایستگاه مارگارین برگزار شد.

دکتر هدایت اله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم ضمن تبریک تخصیص این ایستگاه به شرکت مارگارین به تبیین اهمیت صنعت ریلی در توسعه کشور پرداخت و افزود: شرکت مارگارین به عنوان یکی از مهمترین صنایع منطقه، پیشگام در استفاده از امکانات حمل و نقل ریلی برای تأمین پایدار روغن خام خود و تکمیل زنجیره لجستیک شده است.
فرماندار ری با اشاره به ظرفیتهای توسعه ای منطقه، از سامان دهی کل امکانات در جهت تسهیل امور صنایع به خصوص صنایع استراتژیک خبر داد و افزود: نگاه آینده نگر نیاز مند طراحی ابزارهای جدید برای برخورداری از مزیتهای اقتصادی است که لجستیک نقش پررنگی را در آن ایفا می کند.
دکتر محمد رضا شمس مدیر عامل شرکت مارگارین نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و حمایت های بی دریغ مدیران مجموعه را ه آهن و شرکت راه آهن حمل و نقل در سرعت تصمیم گیری و راه اندازی این ایستگاه خاطر نشان کرد: در وضعیت کنونی و تحریم ها، باید ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندیهای موجود در کشور، هزینه مبادله را به حداقل و امنیت و سرعت را به حداکثر رساند.
شمس با اشاره به اینکه روغن کالای اساسی مورد نیاز مردم است فرمود راه اندازی حمل ریلی علاوه بر ایجاد امنیت تامین و تکمیل زنجیره لجستیک ، موجب کاهش هزینه حمل، مخاطرات جاده ای و افزایش ضریب امنیت و سلامت مواد اولیه خواهد شد.
در ادامه این مراسم مهندس غلام رضا شاکری مدیر کل راه آهن تهران نیز با تشریح اینکه مارگارین اولین شرکتی بود که داوطلب راه اندازی حمل تر کیبی شد افزود: این ایده که برای شرکت های با فاصله کمتر از 50 کیلومتر از ایستگاه می توان از حمل ترکیبی ریل و جاده ای استفاده کرد را شرکت مارگارین پرورش داد و این الگو برای دیگر شرکت ها نیز تکرار خواهد شد.
شاکری خاطر نشان کرد: توسعه ریلی توسعه ریلی خواست همه مسئولین نظام است و دولت برای توسعه حمل بار ریلی تمام توان خود را به کار خواهد بست.
این مراسم با ورود ناوگان 10 واگن روغن از مبدا بندر عباس به مقصد ایستگاه مارگارین پایان یافت.
کد خبر 030abe896330480aa5bbb885a1a5f6be

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =