رییس سندیکای صنایع کنسروسازی با بیان اینکه روز گذشته وزارت صنعت میزبان تشکل‌های صنایع غذایی برای طرح انتزاع بود، گفت: این تصمیم بدون کار کارشناسی بوده و تبعات زیادی دارد از این رو افرادی که در صنایع غذایی مشغول فعالیت هستند از این موضوع ابراز نگرانی کرده اند.

احمد آزادمرد اظهار داشت: در جلسه روز گذشته که با حضور وزیر صنعت و صالحی‌نیا معاون صنایع برگزار شد،‌ تشکل‌ها مراتب ناراحتی خود را از طرح انتزاع مجلس اعلام کردند.

رییس سندیکای صنایع کنسروسازی با بیان اینکه طرح انتزاع، صنایع تبدیلی را به وزارت جهاد کشاورزی وابسته می‌کند، افزود: سالها است که وزارت صنعت در این بخش ساختار جداگونه‌ای برای محصولات صنایع غذایی در تمام استانها ایجاد کرده است که کاملا به صورت کارشناسی فعالیت می‌کنند.

به گفته وی این تصمیم بدون کار کارشناسی بوده و تبعات زیادی دارد از این رو افرادی که در صنایع غذایی مشغول فعالیت هستند از این موضوع ابراز نگرانی کرده اند.

آزاد مرد با بیان اینکه سالیانه 30 درصد از محصولات کشاورزی ضایعات می‌شود، گفت: بهتر است وزارت جهاد برای کاهش ضایعات برنامه‌ریزی کند چراکه بیشتر مواد اولیه صنایع غذایی از محصولات کشاورزی است،‌بنابراین بجای طرح انتزاع بهتر بود وزارت جهاد اقدام به برنامه‌ریزی صحیحی برای افزایش بازدهی محصولات کشاورزی می‌کرد.

وی تصریح کرد: اگر طراحان این موضوع در پی کمک به صنایع غذایی هستند باید پرسید آیا به هدفشان رسیدند یا خیر؟ چراکه قطعا در صورت طرح انتزاع به مشکلات ما افزوده خواهد شد.

رییس سندیکای صنایع کنسروسازی افزود:  به طور تقریبی تمام فعالان حوزه صنعت غذا مخالف این طرح هستند ولی به هرحال وزارت صنعت نیز کاری از دستش برنمی آید.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد خبر 0ba066ef5c38430ead8484a2a6b1c45a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =