۰ نفر
۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
مواد غذایی> یک متخصص طب سنتی دلایل خواب‌آلودگی بعد از غذا و راه‌کارهای رفع غلظت خون را تشریح کرد.

غلامرضا کردافشاری در پاسخ به سؤالی که آیا خواب‌آلودگی بعد از غذا می‌تواند به‌دلیل کم خونی باشد، گفت: می‌تواند به‌دلیل ضعف هضم یا کبد چرب باشد که هر دو با کم‌خونی ارتباط دارند.

به‌گفته وی می‌تواند خواب‌آلودگی به‌دلیل تند غذا خوردن باشد، می‌تواند به‌دلیل خوردن غذای بخاردار باشد که بخار در بدن می‌پیچد و باعث بدهضمی می‌شود، البته سردی مزاج هم می‌تواند موجب خواب‌آلودگی بعد از غذا شود.

 برای درمان غلظت خون چه‌کار باید کرد؟


این متخصص طب سنتی افزود: یا خون به‌دلیل سردی غلیظ می‌شود یا خون از حرارت می‌سوزد و غلیظ می‌شود. برای رفع غلظت خونی که به‌دلیل سردی است باید به این افراد چیزهایی بدهیم که خون را رقیق می‌کنند و گرم هستند مانند گل‌گاوزبان، سنبل‌الطیب، بادرنجبویه، اسطوخودوس، پونه، آویشن، به‌لیمو، سیر و همچنین خوردن خاکشی مفید است.

کردافشاری اضافه کرد: تمام موادغذایی که سودا را از بدن دفع می‌کنند, خون را هم رقیق می‌کنند. اما برای رفع غلظتی که از سوختن خون است باید حرارت را کم کرد.

وی گفت: زرشک, ترشیجات, آب‌غوره و چای ترش توصیه می‌شود که هم فشار را میزان می‌کند همچنین غلظت را از بین می‌برد؛ خوردن آب‌لیمو و خاکشی در همه توصیه می‌شود.


در مورد هلیله سیاه و روش استفاده آن برای سیاه کردن موها توضیح دهید؟

این متخصص طب سنتی ادامه داد: کسانی که مداومت کنند در خوردن هلیله سیاه اتفاقات ویژه‌ای در بدنشان می‌افتد. این باعث می‌شود که مغزشان تقویت شود, به آلزایمر و پارکینسون دچار نشوند.

کردافشاری بیان داشت: هلیله سیاه چشم را تقویت می‌کند و از تدابیر ویژه تقویت چشم خوردن هلیله سیاه است. می‌توان از روزی یک عدد هلیله سیاه را شروع کرد و کم‌کم 2 تا 3 تا استفاده کنند.

وی عنوان کرد: هلیله سیاه را می‌توانند با روغن بادام شیرین یا با عسل استفاده کرد, صبح ناشتا در دهان بگذارند تا دو سه ساعت آب شود. پیرمردی از آذربایجان پیش من آمد که خیلی سرحال بود، گفت: من 40 سال است که هلیله سیاه می‌خورم.


منبع:تسنیم
کد خبر 1a128938c0f04ae7861f8d9382c54c79

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =