۰ نفر
۴ مهر ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۴
وزیر بهداشت با بیان اینکه مصرف پالم از اول مهر از لبنیات حذف شده است،‌گفت: تصمیم سازمان غذا و دارو مبنای علمی دارد و اگر این سازمان در مورد جایگزینی روغن پالم با روغن کنجد و زیتون در لبنیات تصمیم بگیرد، می‌پذیرم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس سید حسن قاضی‌زاده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم بیست و ششمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد که با حضور مقامات عالیرتبه کشوری برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شما با این موضوع که صنایع لبنی گفته‌اند روغن زیتون و کنجد را جایگزین پالم می‌کنند، موافقید گفت: ما با هر چه که سازمان غذا و دارو  برای جایگزینی روغن پالم در لبنیات اعلام کند موافق هستیم.

وی افزود: سازمان غذا و دارو برای تصمیم حتما کارهای کارشناسی انجام می‌دهد و تصمیم‌شان مبانی علمی دارد بنابراین اگر استفاده از روغن‌های گیاهی زیتون و کنجد را تأیید کردند ما هم با آن موافقیم.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سؤال که با توجه به ممنوعیت استفاده از روغن پالم از ابتدای مهرماه در صنایع لبنی به جای آن چه روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار داشت: پاسخ این سؤال را باید از مسئولین غذا و دارو و کسانی که پروانه بهره‌برداری می‌د هند، بپرسید.
کد خبر 20cbf64a1e524c28ab22d4e67ca427bb

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =