ژاپن بزرگترین وارد کننده گوشت قرمز در آسیا اعلام کرد، به علت مشاهده یک مورد بیماری جنون گاوی واردات گوشت از برزیل را متوقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ وزارت کشاورزی دامپروری و ماهی‌گیری ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد، به محض مشاهده یک مورد بیماری جنون گاوی به سرعت واردات گوشت قرمز از برزیل را متوقف کرده‌ایم.

بر اساس این گزارش، ژاپن سال گذشته بیش از 1435 تن گوشت قرمز از برزیل وارد کرده است و قصد دارد گوشت قرمز مورد نیاز خود را به جای برزیل از آمریکا و استرالیا تامین کند.

بر این اساس، وزارت کشاورزی برزیل روز هفتم دسامبر از مثبت بودن آزمایش انجام شده بر یک راس گاو مبتلا به جنون گاوی خبر داده است.

نگرانی‌های مربوط به سلامت گوشت قرمز برزیل موجب شده است، تا میزان واردات گوشت قرمز این کشور از سوی ژاپن طی سال 2011 میلادی نیز کاهش یابد.

ژاپن در شش ماه نخست 2012 میلادی بیش از 240 هزار تن گوشت قرمز از کشورهای مختلف وارد کرده است که بیش از 24 درصد آن از آمریکا تامین شده است.

استرالیا با صادرات 153 هزار تن گوشت قرمز بزرگترین صادر کننده گوشت به ژاپن به شمار می‌رود.

برزیل بزرگترین صادر کننده گوشت قرمز جهان به شمار می‌رود و در ۹ماه نخست امسال بیش از 4.2 میلیارد دلار گوشت صادر کرده است.

کد خبر 21836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =