معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با نظرسنجی‌هایی که از مصرف‌کنندگان نان به دست آمده رضایت 78 درصدی مشتریان را به دست آورده‌ایم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس قبادی امروز یکشنبه در ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نان خاطرنشان کرد: امسال گندم کمتری نسبت به سال گذشته خریدیم و بیشتر خرید از گندم‌کاران توسط بخش خصوصی انجام شده است که خوشبختانه کیفیت گندم امسال به مراتب از سال‌های گذشته بهتر بوده است.
 
وی افزود: به دنبال آن هستیم که نان صنعتی را جایگزین نان سنتی کنیم که دستیابی این مهم در گرو فرهنگ سازی درمیان عموم مردم است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: درحال حاضر از برنامه‌های پنجم توسعه برای استفاده 40 درصدی عموم مردم از نان صنعتی عقب هستیم و این بیشتر به دلیل عدم تمایل مردم شهرستان‌ها به استفاده از این نان‌ها است. به طور مثال می توان به شهر ارومیه که تنها یک واحد تولید نان صنعتی داشت اشاره کنیم که به دلیل عدم استقبال مردم تعطیل شد.
 
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به این سوال که آیا همچنان تهاتر برنج و نفت انجام می‌شود گفت:‌ شرکت GTC همچنان به روال سابق خود که خرید برنج از برنج‌کاران است ادامه می‌دهد و هیچ تهاتری انجام نمی دهد.
 
به گزارش ایسنا، ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نان با حضور 87 شرکت داخلی و 15 شرکت خارجی از 10 کشور جهان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی آغاز به کار کرد.
 
حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی در عرصه صنعت نان و آرد کشور، اصلاح الگوی مصرف نان در راستای تحقق اهداف هدفمندی‌ یارانه‌ها، فرهنگ درست نان، چگونگی سرمایه‌گذاری در صنعت آرد و نان و ایجاد بستر تعامل و همکاری‌های بیشتر در صنعت آرد و نان کشور از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام شده است.
 

کد خبر 21838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =