دبیر انجمن لبنی با دفاع از افزایش قیمت برخی کارخانه‌های لبنی گفت:بنگاه‌ها نمی‌توانند سرنوشت خود را به دست فلان مسئول و یا کارمند ساده بدهند تا با تصمیم خطایشان نابود کنند.

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به وضعیت پرونده جریمه 16 کارخانه‌ لبنی گران‌فروش اظهار داشت: جریمه این کارخانه‌ها را از وزیر دادگستری پیگیری می‌کنیم.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: این کارخانه‌ها 2 گروه هستند؛ آنهایی که در حاشیه زیان قرار داشتند و مجبور به افزایش قیمت محصولات خود شدند، اگر چه قیمت شان بالاتر از قیمت مصوب سازمان حمایت نیز باشد از نظر ما مستحق جریمه نیستند.

وی ادامه داد: گروه دوم کارخانه‌های لبنی هستند و با وجود اینکه در حاشیه سود قرار داشتند اما قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند و از نظر ما جریمه آنها باید لحاظ شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: هیچ موقع بنگاه‌های تولیدی که از قانون تجارت تبعیت می‌کنند نمی‌توانند سرنوشت بنگاه‌های خود را به دست فلان مسئول و یا کارمند سازمان حمایت دهند تا با تصمیمات خطای خودشان بنگاه‌ها را نابود کنند.

وی ادامه داد: اگر سازمان حمایت با قیمت‌هایی که ارائه می‌کند، مسئولیت تراز مالی شرکت‌ها را نیز عهده‌دار شود دخالت آنها منطقی است در حالی که آنها تنها قیمتهای غیرکارشناسی اعلام می‌کنند و کاری هم به تراز مالی منفی و یا ورشکستگی بنگاه‌ها ندارند.

وی در پاسخ به اینکه آیا آخرین قیمت سازمان حمایت برای لبنیات از نظر شما منطقی است یا اینکه کارخانه‌ها مجدداً قیمت را با این فرض که در حاشیه زیان قرار دارند افزایش می‌دهند، گفت: هیئت کارشناسی رسمی دادگستری در حال بررسی قیمت‌های سازمان حمایت و نیز هزینه‌های کارخانه‌های لبنی است که بعد از بررسی نهایی منطقی بودن یا نبودن قیمت مشخص خواهد شد.

دبیر انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: کارخانه‌های لبنی تلاش می‌کنند حقوق مصرف‌کنندگان را رعایت کنند و به دنبال اجرای عدالت هستند تا اینکه حقی از تولیدکننده و مصرف‌کننده ضایع نشود.

به گزارش فارس اخیرا معاون بازرسی سازمان حمایت از جریمه 6.7 میلیارد تومان صنایع لبنی گرانفروش خبر داده است.

کد خبر 22397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سید کمال باقرزاده ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
    0 0
    با اهدای سلام و تهنیت: احتراما در راستای افزایش فروش لبنیات در تمامی برندهای انجمن لبنیات و محصولات کشاورزی در تعداد بسیار بالا و در مدت زمان کوتاه پیشنهاد می کنم از طرح کاشف استفاده نمایید. در صورت تمایل و توضیحات تکمیلی تماس حاصل فرمایید. با تشکر سید کمال باقرزاده مدیر بازرگانی و کار شناسی رسمی طلا و جواهرات دارای مدرک بین المللی طلا و جواهر سازی Web:kamalartin661.vcp.ir Web:nanoartin91.vcp.ir e-mail:kamalartin50@gmail.com @kamalartin661 09102415329