فودپرس - شرکت‌های تولید کننده شکر برزیل، در بازار سلف این محصول، مقادیر فراوان شکر از ماه آوریل به بعد خواهند فروخت، این موضوع از نرخ شکر در بلند مدت می‌کاهد.

تولید کنندگان شکر ممکن است 30 تا 35 درصد محصول سالهای 2014-2013 را از طریق بورس پیش فروش ، عرضه کنند که بخش اعظم تولید بی‌سابقه شکر، پیش فروش می‌شود. معمولاً شرکت های تولید کننده شکر برزیل هر ساله در این مقطع زمانی 50 درصد شکر خود را پیش فروش می‌کنند.
سال پیش نرخ شکر خام 16 درصد کاهش داشت و در سال 2011 افت قیمت شکر 27 درصد بود. از سال 1999 تاکنون، طی دو سال متوالی نرخ شکر تا این میزان کاهش نیافته بود. شکر که در میان 24 قلم مواد اولیه مربوط به شاخص GSCI در سال گذشته از لحاظ عملکرد ضعیف ، در رتبه سوم قرار داشت، در سال جاری 2/3 درصد افت قیمت داشته است. چنانچه در سال جاری نیز قیمت شکر کاهش یابد، در این صورت سه سال متوالی قیمت آن کاهش خواهد داشت که از سال 1992 تاکنون بی‌سابقه بوده است. به عقیده تحلیلگران نرخ شکر می‌تواند در کوتاه مدت روندی صعودی داشته باشد و آن در صورتی است که سرمایه گذاران با استفاده از نرخ پایین، آن را بخرند تا با قیمت گران تری بعدها بفروشند. نرخ شکر خام برای تحویل در مارس در بورس نیویورک با 6/0 درصــــــد افزایش بـــــــه هر پوند 89/18 سنت رسید.

کد خبر 22426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =