بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی موظف شد در واردات محصولات کشاورزی برای تامین نیاز داخلی به نحوی عمل کند که سالانه حداقل 10 درصد به میزان تولید داخلی این محصولات افزوده شده تا به مرز خودکفایی در تولید داخل برسد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه ادامه رسیدگی به طرح یک فوریتی انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی را در دستور کار داشتند.نمایندگان مجلس پیش از این دو ماده از این طرح را به تصویب رساندند.
در جلسه امروز بر اساس پیشنهاد چند تن از نمایندگان، بندی به ماده 2 این طرح الحاق شد که بر اساس آن مقرر شد احکام بند 3 ماده 11 و بند الف ماده 19 اساسنامه بانک کشاورزی مصوب 24/4/1359 شورای انقلاب در مورد مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به شرح مقرر در ماده 2 اصلاح شود.
در تبصره این ماده الحاقی آمده است: انتخاب مدیر عامل بانک کشاورزی از حکم ماده 15 لایحه قانونی اداره امور بانک ها مصوب 2/7/1358 شورای انقلاب مستثنی است.نمایندگان مجلس در جلسه روز گذشته در ماده 2 این طرح مصوب کردند مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی و تصویب مجمع عمومی بانک و حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب می شوند.
نمایندگان همچنین در ماده 3 این طرح مصوب کردند وزارت جهاد کشاورزی موظف است در واردات هر یک از کالاهای بند الف ماده یک این قانون برای تامین نیاز داخلی و تنظیم بازار به نحوی عمل کند که سالانه حداقل 10 درصد به میزان تولید داخلی این محصولات افزوده شود تا کالاهای مزبور به مرز خودکفایی در تولید داخلی برسد.
به گزارش مهر، در بند الف ماده یک این طرح از گندم، برنج، جو، ذرت، پنبه وش، روغن و دانه های روغنی، چای، سیب زمینی، پیاز، حبوبات، سیب، پرتقال، خرما، کشمش، قند، شکر و کنجاله و همچنین محصولات دامی، طیور و آبزیان شامل شیر و فرآورده های لبنی، گوشت سفید، گوشت قرمز، تخم مرغ و پیله ابریشم به عنوان محصولات کشاورزی مورد تجارت برای صادرات و واردات و تنظیم بازار داخلی نام برده شده است.بررسی این طرح که شامل 5 ماده است در صحن مجلس ادامه دارد.

کد خبر 22477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =